RFS piekāpjas turnīra līderei

13:05 30. septembris, 2018

Sestdienas vakars mūs sagaidīja ar perfektu laiku futbolam. Lielam futbolam. Rīgas derbijam. SynotTip futbola Virslīgas 23. kārtas ietvaros RFS uzņēma turnīra līderus Riga FC. Organizatori bija nopietni pacentušies, gan ar rezonanses radīšanu, gan papildus tribīnēm skatītājiem, gan bezmaksas tēju akadēmijas audzēkņiem. Viss, lai radītu perfektus apstākļus futbola baudīšanai.

Ne mazāka rezonanse bija par Riga FC paziņojumu, ka viņu uzbrukuma līderis Lemajič nevarēs piedalīties spēlē nesen veiktās apendicīta operācijas dēļ. Kurš viņu aizstās? Kādu taktiku izvēlēsies Riga FC treneru korpuss ar tās galveno treneri Skripnik priekšgalā? Ne mazākas galvassāpes bija pretējā nometnē. Kuri būs īstie spēlētāji pretinieku bīstamo standartsituāciju neitralizēšanā? Kādu taktiku izvēlēties? Galu galā Dambrauskas izvēle pārsteidza daudzus. Pat pirms spēles aplūkojot RFS izvēlēto pamatsastāvu, tikai retais pateiktu, ka tiks mainīts ierastais trīs centra aizsargu modelis uz spēli ar četriem aizsargiem līnijā.

Spēle iesākās ar visnotaļ piesardzīgu futbolu abu komandu izpildījumā un pēc pirmajā minūtēm būtu grūti kādam piešķirt vadošā lomu. Pirmo potenciāli bīstamo epizodi izveidoja viesi, kad pēc Thiago piespēles soda laukumā praktiski viens pretī vārtiem nonāca Šarič, bet pārāk liela vilcināšanās un RFS aizsardzība viņu atbruņoja. Turklāt, jau pēc minūtes RFS atklāja spēles rezultātu, kad Dubra piespēlēja uz priekšu Savaļniekam, kurš ar grūtībām, bet tomēr spēja saglabāt bumbu savā kontrolē, pietuvojās soda laukumam un ar ļoti viltīgu sitienu no metriem divdesmit pieciem neatstāj nekādas cerības Ozolam. 1-0 RFS labā. Vēl pēc pāris minūtēm rezultāts varēja kļūt jau 2-0 RFS labā. Savaļnieks saņēmis bumbu soda laukuma labajā malā, pāradresēja to uz tālo stabu Sikharulidzem, kurš to nometa pa sitienam savam tautietim Vachiberadzem, kura sitiens diemžēl lidoja krietni pāri Ozola sargātajiem vārtiem. Pēc dažām minūtēm labā sitienā pozīcijā nonāca Stuglis, bet viņa spēcīgo sitienu zem vārtu pārliktņa Ikstens spēja atvairīt. Puslaika turpinājumā mazliet vairāk uzbruka Riga FC, bet nekas vairāk, kā potenciāli bīstamas standartsituācijas neveidojās, puslaikam tā arī noslēdzoties ar minimālu RFS vadību.

Otrajā puslaikā RFS veica izmaiņas taktikā, pārejot uz spēli ar trim centra aizsargiem, acīmredzot, lai piesātinātu centra zonu un neļautu pretinieku garajiem spēlētājiem izvērsties. Tas gan neliedza Riga FC uzsākt puslaiku ar milzīgu ofensīvu, jūtami liekot RFS piespiesties pie saviem vārtiem. Laiks ritēja un RFS meistarīgi slāpēja spēles tempu, neļaujot pretiniekiem izvērsties. Viss ritēja pēc RFS scenārija līdz 74. minūtei, kad Rakels izpildīja stūra sitienu piespēlējot uz tālo stabu, kur visveiklākais izrādījās Riga FC kapteinis Baienko ar galvu panākot izlīdzinājumu. RFS sāka spēlēt krietni aktīvāk, bet uzbrukumā nekas īsti vairs nepadevās un ne tikai uzbrukumā. Metoties uzbrukumā arvien lielākas brīvas zonas tika atstātas aizsardzībā un Riga FC tās prot izmantot. Vienā no šādām reizēm tikai Ikstena lieliskā spēle ļāva RFS saglabāt līdzsvaru uz rezultāta tablo, kad Rakels no soda laukuma vidus sita uzreiz no gaisa pēc Lukjanova centrējuma. Pāris minūtes vēlāk arī Ikstens bija bezspēcīgs. Baienko tāla piespēle uz priekšu, vispirms pēc cīņas ar Stugli bumbu nenospēlēja Sandokhadze, bumbu garām palaida arī Dubra un tā nonāca pie Bilinski, kura sitienu, lai kā arī centās, tomēr traucēt nespēja arī Solovjovs. 1-2 Riga FC labā. Pēc pāris minūtēm RFS izveidoja labāko iespēju, lai panāktu izlīdzinājumu. Pēc Fertova centrējuma teicamā sitiena pozīcijā nonāca Sikharulidze, kurš griezienā pārsita bumbu pāri vārtiem. Turpinājumā aizsardzība dominēja pār uzbrukumu un spēles rezultāts tā arī nemainījās.

Līdz ar šo zaudējumu RFS atkāpjas uz trešo vietu turnīra tabulā, palaižot priekšā arī FK Ventspils. Trešdien būs iespēja šo situāciju labot un pārceltajā mačā savā laukumā uzvarot FK Liepāja/Mogo atgūt otro vietu turnīra tabulā. Tiekamies stadionā!