RFS piekāpjas Valmiera GLASS ViA

19:23 23. maijs, 2019

Trešdienas vakarā, Optibet futbola Virslīgai visnotaļ netipiski vēlā laikā RFS 14. kārtas ietvaros Arkādijas stadionā uzņēma Valmiera Glass ViA. RFS treneru korpuss laukumā izlēma sūtīt visnotaļ uzbrūkošu sastāvu ar trīs nomināliem uzbrucējiem, kuriem palīdzētu Savaļnieks un Šimkovič. Valmiera Glass Via treneri, salīdzinot ar iepriekšējo spēli pret FK Ventspils, veica trīs izmaiņas sastāvā, laukumā sūtot Jermolajevu, Soloveičiku un Alvi Jaunzemu.

RFS iesāka pārliecinoši un jau pēc pāris nospēlētām minūtēm radīja pirmo bīstamo momentu pie viesu vārtiem, kad labā sitiena pozīcijā nonāca Maksimov. Viņa sitienu, gan Lazarevs spēja atvairīt. RFS droši kontrolēja bumbu un arvien neizbēgamāk tuvojās vārtiem. Šis spiediens vainagojās ar nopelnītiem pāris stūra sitieniem, kurus vidzemnieki veiksmīgi neitralizēja. Pēc nospēlētām apmēram divdesmit minūtēm Valmiera Glass ViA, izturējusi spiedienu, spēlēja arvien pārliecinošāk un arvien biežāk viesojās RFS soda laukuma tuvumā, liekot pāris reizes nopietni spēlē iesaistīties arī Ikstenam. RFS atbildēja ar Šimkovič bīstamu sitienu, bet arī šajā duelī vārtsargs izrādījās pārāks. 30. minūtē pie labas standartsituācijas tika un to prasmīgi izmantoja viesi. Kārkliņš centrēja un bumba atsitusies pret zemi nonāca pie tāla staba, kur to jau gaidīja Krautmanis. 0-1 Valmiera Glass ViA labā. RFS metās atspēlēties, bet nekas vairāk par potenciāli bīstamiem centrējumiem neizdevās un pirmajā puslaikā rezultāts vairs nemainījās.

Otrais puslaiks iesākās ar vairākiem RFS uzbrukumiem un vienā no tiem teicama iespēja radās uz maiņu nākušajam Solovjovam, kurš pēc centrējuma uz tālo stabu izdarīja pat trīs sitienus pēc kārtas, bet neviens no tiem savu mērķi nesasniedza. Vēl pēc brīža lieliskā sitiena pozīcijā nonāca uz maiņu nākušais Bimenyimana Bon-Fils Caleb, jeb vienkārši Caleb. Pēc lieliskas Maksimov piespēles Caleb nonāca viens pret vienu ar Lazarevu, bet viņa raidītā bumba lidoja garām vārtu apakšējam stūrim. Jāatzīmē arī, ka šī bija pirmā Caleb spēle RFS sastāvā. Caleb un Maksimov turpināja būt aktīvi uzbrukumu noslēdzošajā fāzē, bet allaž viesu aizsardzība izrādījās veiksmīgāka. Kad otrais puslaiks jau bija pāri pusei, labu sitienu no apmēram divdesmit metriem izpildīja Sorokins, bet Lazarevs bija savā vietā. 76. minūtē pirmo reizi šosezon laukumā devās Gatis Kalniņš un tieši viņam bija vislabākā izdevība dubultot viesu pārsvaru, bet sitiens no tuvas distances lidoja vārtiem secen. RFS ar katru minūti palielināja savu spiedienu, tiekot pie neskaitāmām standartsituācijām, bet allaž modra bija viesu aizsardzība un nekas vērā ņemams tā arī neizdevās. Vien kompensācijas laikā pie teicamas izdevības tika RFS, kad Maksimov tika pie bumbas pretinieku vārtsarga laukumā, bet bumba, pēc viņa sitiena lidoja pāri vārtiem. Spēlei tā arī noslēdzoties ar rezultātu 0-1 viesu labā.