RFS pieveic turnīra tabulas pastarīšus, teju nodrošinot dalību eirokausos.

12:28 20. oktobris, 2018

Piektdienas vakarā, oktobra vidum lieliskos laika apstākļos RFS savā laukumā SynotTip futbola Virslīgas 25. kārtas ietvaros uzņēma Valmiera Glass ViA.

RFS jau ar pirmajām minūtēm pārņēma bumbas kontroli un devās iekarot viesu vārtus. RFS uzbruka daudz, nopelnīja arī vairākus stūra sitienus, bet līdz sitienam pa vārtiem tā arī nenonāca. Epizodiski līdz pretinieku vārtiem tika arī Valmiera Glass Via, bet reālus draudus vārtu drošībai radīt neizdevās. 12. minūtē pēc Shergelashvili centrējuma labā sitiena pozīcijā nonāca Sikharulidze, bet viņa sitienu no pašas vārtu priekšas Sietiņsons spēja nobloķēt. 23. minūtē uz soda laukuma robežas labā sitiena pozīcijā bumbu saņēma Indrāns, bet viņš šoreiz izlēma nevis sist pa vārtiem, bet piespēlēt tālāk Savaļniekam. Piespēle neizdevās un potenciāli bīstamais moments beidzās bez sitiena pa vārtiem. 26. minūtē RFS izveidoja līdz šim visreālāko vārtu gūšanas momentu, kad pēc Marusych, Shergelashvili un Elivelto saspēles pēdējais no viņiem izskrēja viens pret vienu ar Bogdanovu, bet vārtsargs šajā divcīņā izrādījās pārāks. Bumba atleca pie Indrāna, pēc kura raidījuma bumba lidoja garām tukšajam vārtu stūrim. Nākamo bīstamo sitienu izpildīja Marusych, kurš spēles 33. minūtē atbruņoja pretinieku no bumbas, pietuvojās soda laukumam un ar sitienu zem vārtu pārliktņa centās pārspēt viesu vārtsargu. Bogdanovs bija uzdevumu augstumos, līdz rezultāta atklāšanai liekot vēl pagaidīt. Visbeidzot 42. minūtē tika atklāts arī rezultāts. Pēc Savaļnieka centrējuma Kalniņš neveiksmīgi centās izraidīt bumbu no soda laukuma, tā nonāca pie Indrāna, kurš nevilcinoties raidīja bumbu vārtos. 1-0 RFS labā. Pēc pāris minūtēm RFS rezultatīvākajam spēlētājam Marusych bija iespēja rezultātu dubultot, bet viņa sitienu vārtu apakšējā stūrī Bogdanovs spēja atvairīt. Puslaika turpinājumā viesi vēl paspēja izdarīt pāris sitienus pa RFS vārtiem, bet tie nopietnus draudus vārtiem neradīja un spēlētāji devas pelnītā atpūtā.

Otrais puslaiks iesākās ar vārtu guvumu. Marusych piespēlēja Indrānam, kurš zibenīgi pāradresēja bumbu tālāk soda laukumā Elivelto, kurš, nonākot viens pret vienu ar pretinieku vārtsargu, raidīja bumbu tālajā vārtu apakšējā stūrī. 55. minūtē vienkāršā situācijā kļūdījās Savič un viens pret Ikstenu izskrēja Persson Gray, kurš nevis sita, bet izvēlējās piespēlēt, turklāt darīja to gaužām neprecīzi un RFS no situācijas izkļuva ar vieglu izbīli. 63. minūtē elegantu sitienu izpildīja Marusych, bet bumba trāpīja pa vārtu stabu. Ko neizdarīja Marusych, to izdarīja Elivelto, 65. minūtē gūstot savus otros un komandas trešos vārtus. Skaistu piespēli no savas laukuma puses Indrānam atdeva Vachiberadze. Indrāns piespēlēja pa sitienam Elivelto, kura spēcīgi raidīto sitienu Bogdanovs spēja atvairīt, bet pirmais pie bumbas tika Elivelto, kurš to raidīja vārtos. Brīdi pēc tam laukumā uz maiņu devās Maksims Toņiševs, tādējādi debitējot Latvijas futbola augstākajā līgā. Turpinājumā RFS centās spēlēt droši, kas arī izdevās, veiksmīgi novedot spēli līdz finālsvilpei. 3-0 RFS labā.

Ar šo uzvaru RFS nopelnīja trīs punktus turnīra tabulā un, ja FK Spartaks Jūrmala neuzvarēs Ventspilī, tad pirmo reizi kluba vēsturē garantēs dalību eirokausos.