RFS pirmā apļa noslēdzošajā spēlē piekāpjas FK Ventspils

07:10 25. aprīlis, 2019

Trešdienas pievakarē RFS devās uz Ziemeļkurzemi, lai aizvadītu Optibet futbola Virslīgas astotās kārtas spēli pret FK Ventspils. Pirms šīs kārtas tika atlaisti divu klubu galvenie treneri un, lai gan Vukičevič krēsls esot visai drošs, par veiksmīgu FK Ventspils sezonas sākumu ir grūti nosaukt.

Mājinieku sastāvā lielas izmaiņas bija lieki gaidīt un vienīgais pārsteigums bija jaunā Litvinska došanās pamatsastāvā savainotā Koļesova vietā. Aizsteidzoties notikumiem pa priekšu, jāatzīst, ka šo spēli noteikti var atzīmēt ar plus zīmi. RFS, savukārt, spiesti iztikt bez viena no līderiem Šimkovič (diskvalifikācija), malā atstāja arī Savaļnieku, Vachiberadze un diskvalifikāciju izcietušo Bulvīti. Zjuzins spēlēja “zem” Malec un Kouadio tika novirzīts uz kreiso malu.

RFS iesāka aktīvi, cenšoties bumbu ātri nogādāt pretinieku soda laukuma tuvumā. Pirmajās minūtēs aktīvi uzbrukumiem pieslēdzās RFS malējie aizsargi Sorokins un Solovjovs, bet noslēdzošās darbības allaž neizdevās un Baturinam darba praktiski nebija. 15. minūtē lieliskā sitiena pozīcijā nokļuva Malec. Pēc standartsituācijas izpildes bumba no burzmas veiksmīgi nonāca pie Malec, kurš palicis viens pret Baturinu, raidīja bumbu garām ne tikai no vārtiem izskrējušajam vārtsargam, bet arī vārtiem. FK Ventspils atbildēja ar dažām potenciāli bīstamām standartsituācijām, bet līdz reālu vārtu apdraudējumiem tie nenoveda. 26. minūtē pēc Ikstena ļoti tālas piespēles Stuglis neveiksmīgi atspēlēja no vārtiem izskrējušajam Baturinam un bumba nonāca pie Malec, kurš pasitis bumbu garām vārtsargam pēc kontakta ar Baturinu krita soda laukumā. Spēles galvenais tiesnesis Caune to novērtēja ar dzelteno kartīti Malec. Puslaika beigās RFS spēlētāju aktivitāte jūtami samazinājās un mājinieki arvien biežāk pietuvojās RFS soda laukumam, kas neizbēgami noveda arī pie vairākām standartsituācijām. Kad jau šķita, ka puslaika pārtraukumā komandas dosies pie rezultāta 0:0, FK Ventspils vienu no šīm standartsituācijām izmantoja. Oliveira centrēja un vārtu priekšā visveiklākais izrādījās Svārups ar galvu raidot bumbu vārtu tālajā stūrī.

Līdz ar otrā puslaika sākumu Zjuzina vietā laukumā devās Savaļnieks, tādējādi Kouadio tika novirzīts uz sev ierastāku vietu - 10. numura pozīcijā. RFS otro puslaiku iesāka pārliecinoši un 51. minūtē Malec varēja panākt izlīdzinājumu. Viņš izmantoja neveiksmīgu Baturina izgājienu no vārtiem, ieguva bumbu un no asa leņķa sita pa vārtiem, bet Litvinskis paspēja piesegt tukšos vārtus un izsita bumbu ārpus laukuma. 53. minūtē pēc lieliska Solovjova centrējuma ar galvu sita Kļuškins, bet viņa raidītā bumba lidoja pāri mājinieku vārtiem. FK Ventspils, izturējis pirmo viesu spiedienu, pamazām atguvās un nereti aizskrēja arī kādā pretuzbrukumā. Šad tad arī spējot pieturēt bumbu savā uzbrukuma zonā. RFS centās pastiprināt uzbrukumu, laukumā sūtot Marusych, savukārt FK Ventspils to pašu darīja ar aizsardzību. Lai gan RFS lieliem spēkiem devās uz priekšu, mājinieki organizēti aizsargājās, neļaujot viesiem izveidot neko bīstamu. FK Ventspils koncentrējās uz pretuzbrukumiem un vienā no tādiem 86. minūtē arī panāca 2:0 praktiski atrisinot jautājumu par uzvarētāju. Aiyegun izrāvās pa kreiso malu un, ieskrējis soda laukumā, raidīja bumbu tālajā vārtu stūrī. RFS izmisīgi metās uz priekšu, bet visi mēģinājumi mainīt spēles rezultātu noslēdzās nerezultatīvi un spēle tā arī noslēdzās.

Līdz ar šo spēli RFS noslēdz pirmo apli ar bilanci septiņas uzvaras un viens zaudējums, kas ļauj sagaidīt otro apli kā līgas līderiem. Otro apli RFS iesāks 4. maijā ar spēli Liepājā pret vietējo FK Liepāja.