RFS pret Riga FC – Lielais derbijs Skonto stadionā!

07:37 31. maijs, 2019

Sestdiena, 1. jūnijs, UEFA Čempionu līgas fināls. Vai tas ir vienīgais iemesls, kāpēc šī diena futbola mīļotājiem ir tik īpaša? Noteikti nē! Tā ir diena, kad Optibet futbola Virslīgas 16. kārtas ietvaros RFS viesosies Skonto stadionā, lai tiktos ar Riga FC. Iespējams, gaidītākā spēle Latvijā.

Abām vienībām punktu ziņā šis nav tas ražīgākais laiks un pēdējās piecās spēlēs RFS ir tikusi pie sešiem punktiem, bet Riga FC iekrājusi par punktu vairāk. Tas gan viņiem ir vājš mierinājums, jo RFS turpina būt tabulas pirmajā vietā. Līdzības saskatāmas arī abu vienību sastāvu izmaiņās. Ja RFS “pazaudējusi” uzbrucējus Maksimov un Marusych, tad Riga FC palikusi bez, uz RFS pārejošā Lemajič. Tas gan nenozīmē, ka situāciju vienībās varētu raksturot kā kritisku. Abām komandām ir izpildītāji, kas spēj gūt vārtus un “pavilkt” komandu grūtā brīdī.

Līdz šim savstarpējās spēlēs mazliet labāk veicies Riga FC, kas 13 cīņās spējusi izcīnīt piecas uzvaras, pret četrām RFS iespētajām. Un arī šeit pēc šīs spēles var būt līdzsvars. Atliek tikai RFS otro reizi sezonā (pirmajā spēlē uzvara ar 3-1) pārspēt vienu no saviem niknākajiem konkurentiem. Interesanti, ka iepriekšējā spēlē izšķirošo pārsvaru uz rezultāta tablo ar diviem gūtiem vārtiem panāca uz maiņu nākušais Malec, kurš RFS pēdējā spēlē līdzīgā stilā ar diviem gūtiem vārtiem nākot uz maiņu nokārtoja uzvaru pār BFC Daugavpils. Kā būs šoreiz?

RFS analītiķis Iļja Ščaņicins par gaidāmo pretinieku: “Riga FC ir sapulcināti individuāli spēcīgi un iniciatīvas bagāti spēlētāji. Pārsvarā viņi kontrolē spēles gaitu un pēc bumbas kontroles un piespēļu skaita pretinieku soda laukumā šajā brīdī ieņem līdera pozīcijas visā līgā. Tas neapšaubāmi liecina, ka komandai piemīt uzbrūkošs spēles stils. Traumu dēļ Riga FC nav izteikta pamatvārtsarga un gan Ozols, gan Uvarenko, gan Puriņš jau aizvadījuši vairākas spēles čempionātā. Šī rotācija gan nav atstājusi nekādu iespaidu uz komandas spēli aizsardzībā un Riga FC ielaidusi vismazāk vārtus, kas liecina par komandas stabilitāti visās līnijās. Lai panāktu pozitīvu rezultātu, mums vajadzēs ne tikai atrast pretinieka vājās puses, bet arī prast pareizi tās izmantot.

Tiekamies sestdien, 1. jūnijā plkst. 18:00 Skonto stadionā! Tu un Es par RFS!

Citi raksti