RFS sakauj FK Spartaks Jūrmala

01:20 29. oktobris, 2018

Agrā 28. oktobra pēcpusdienā SynotTip futbola Virslīgas 26. Kārtas ietvaros RFS viesojās Jūrmalā, kur 490 skatītāju klātbūtnē tikās ar vietējo FK Spartaks Jūrmala. Abām komandām šī spēle bija visai nozīmīga. Tiesa gan, RFS savu minimālo sezonas uzdevumu (tikšanu eirokausos) bija izpildījis jau pirms šīs spēles, bet uzvara šajā spēlē ļautu saglabāt vismaz teorētiskas iespējas izcīnīt titulu. Savukārt mājiniekiem uzvara šajā spēlē ļautu uzlabot savas izredzes izcīnīt ceturto vietu sezonas beigās un līdz ar to arī eirokausu ceļazīmi.

Jūrmalnieku galvenais treneris Razanauskas diskvalificētā Vardanjana vietā laukumā sūtīja Stugli, savukārt RFS galvenais treneris Dambrauskas, salīdzinot ar iepriekšējo spēli, veica divas izmaiņas sastāvā. Laukumā atgriezās Dubra un Vachiberadze, kas savukārt lika uz rezervistu soliņa spēli sākt diviem citiem gruzīnu leģionāriem Shergelashvili un Sikharulidze.

Pirmajās minūtēs aktīvāki bija mājinieki, kuri savu ofensīvu noslēdza ar patālu Stugļa sitienu spēles ceturtajā minūtē pavisam nedaudz garām vārtu tālajam apakšējam stūrim. Turpmākajās minūtēs RFS pilnībā pārņēma spēles grožus savās rokās, izveidojot vairākus bīstamus momentus pie pretinieku vārtiem. Pirmā spilgtā epizode jau piektajā minūtē, kad Marusych akrobātiskā lēcienā sita nedaudz garām Ņerugala sargātajiem vārtiem. 12. minūtē vēl viena izdevība Marusych, bet arī šoreiz bumba pēc viņa sitiena lidoja pavisam nedaudz garām vārtiem. Piecas minūtes vēlāk lieliskā sitiena pozīcijā nonāca arī Savaļnieks, kura raidīto bumbu ne bez grūtībām Ņerugals novirzīja ārpus laukuma. FK Spartaks Jūrmala atbildēja ar Kosorič izpildītu sitienu nedaudz garām vārtiem pēc stūra sitiena izspēles. Pēc nospēlētām nedaudz mazāk kā trīsdesmit minūtēm spēles temps nedaudz samazinājās, RFS pārsvars vairs nebija tik izteikts un līdz puslaika beigām neko ievērības cienīgu komandas vairs arī neizveidoja.

Otrais puslaiks iesākās ar nelielu RFS pārsvaru un spēles 52. minūtē Marusych tika pie sitiena ar galvu, bumbai arī šoreiz lidojot nedaudz garām vārtiem. Turpinājumā cīņa ritēja vairāk laukuma vidusdaļā saasinājumiem vārtu tuvumā radoties tikai pēc standartsituāciju izspēlēm. Spēles 64. minūIitē mājiniekiem radās iespēja aizskriet pretuzbrukumā četriem pret diviem pretspēlētājiem, bet Indrānam izdevās pārtvert piespēli, tādējādi neitralizējot uzbrukumu vēl pirms bumba pietuvojas RFS soda laukumam. 68. minūtē Marusych lieliski atbruņoja pretinieku no bumbas laukuma centrā, piespēlēja Vachiberadze, kuru, tuvojoties soda laukumam, neatļauti kavēja Stuglis. Bīstamo soda sitienu no apmēram divdesmit diviem metriem devās izpildīt Savaļnieks. Šoreiz bumbu raidot pavisam nedaudz garām kreisajam vārtu augšējam stūrim. 71. minūtē kārtējo reizi savu individuālo meistarību nodemonstrēja Elivelto, pie laukuma sānu līnijas ierobežotā laukumā tiekot galā ar diviem pretspēlētājiem un izdarot centrējumu. Bumba nonāca pie pilnīgi brīvā Solovjova, kurš pēc nelielas bumbas apstrādes izdarīja sitienu, bet Mikuckis paspēja to nobloķēt. Vēl pēc brīža bumba savā soda laukumā trāpīja pa Freimaņa  roku, bet pārkāpums netika fiksēts. FK Spartaks Jūrmala arvien vairāk nosēdās un atdeva iniciatīvu viesiem. 79. minūtē tiešā soda laukuma tuvumā tika fiksēts pārkāpums pret Elivelto. Pie bumbas atkal devās Savaļnieks un šoreiz sita precīzi vārtu augšējā stūrī nedodot nekādas cerības Ņerugalam bumbu atvairīt. 1-0 RFS labā. Jau nākamajā uzbrukumā bīstamu sitienu izpildīja Prudnikov, bet Ikstens spēlēja precīzi, liedzot bumbai atrast ceļu vārtos. 85. minūtē rezultāts tika dubultots. Elivelto saņēmis bumbu no Solovjova, pāradresēja to Kļuškinam, kurš savukārt deva tālāk Marusych, kurš veiksmīgi pāradresēja bumbu soda laukumā ieskrējušajam Savaļniekam. Roberts ar spēcīgu sitienu tuvajā stūrī panāca 2-0 RFS labā. Līdzīgi kā pēc pirmajiem gūtajiem vārtiem arī šoreiz jau nākamajā uzbrukumā bīstamu prettriecienu izdarīja mājinieki. Šoreiz Ikstenam nācās tvert Kobzar izdarīto sitienu. Vēl pēc brīža 3-0 nokārtoja RFS leģionāri. Elivelto ar skaistu piespēli aiz aizsargiem viens pret vienu ar Ņerugalu aizsūtīja Vachiberadze, kurš uzreiz no gaisa bumbu raidīja vārtos. Jau nākamajā uzbrukumā soda laukumā Mikuckis nogāza Marusych, kurš pats arī realizēja nopelnīto vienpadsmit metru soda sitienu gūstot savus četrpadsmitos vārtus šajā Virslīgas sezonā un pieliekot skaistu punktu šai spēlei. 4-0 RFS labā.

Līdz ar šo vārtu guvumu, Marusych izvirzījās līderpozīcijās rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, savukārt RFS divas kārtas līdz turnīra beigām joprojām saglabā izredzes izcīnīt titulu.