RFS sāpīga neveiksme Liepājā

12:24 16. septembris, 2018

Sešsimt piecdesmit futbola cienītāji nenobijās no spēcīgajām lietusgāzēm un sestdienas vakarā ieradās Daugavas stadionā Liepājā, lai klātienē vērotu divu Latvijas futbola smagsvaru kauju SynotTip futbola Virslīgas 21. kārtas ietvaro

Jau ar pirmajām minūtēm RFS veiksmīgi pārņēma iniciatīvu un sāka veidot savus momentus. Jau trešajā minūtē no soda sitiena Beglaryan meistarību pārbaudīja Shergelashvili. Pēc pirmo minūšu RFS ofensīvas spēle pamazām izlīdzinājās un 16. minūtē nopietnāk spēlē iesaistījās arī Ikstens, atvairot Torresa sitienu vārtu devītniekā. Pāris minūtēs vēlāk lieliska izspēle pretējā laukuma pusē, kad Savaļnieks soda laukumā atspēlēja Shergelashvili, kura sitiens lidoja pavisam nedaudz garām vārtu tālajam apakšējam stūrim. Spēles trīsdesmitajā minūtē Shergelashvili devas izpildīt stūra sitienu, piespēlēja uz tālo stabu pilnīgi brīvajam Solovjovam, kurš šo lielisko izdevību neizmantoja ar galvu raidīdams bumbu garām mājinieku vārtiem. Nākamajā epizodē sev lielisku sitienu izkārtoja Punculs, bet arī viņa sitiens no apmēram septiņpadsmit metriem lidoja secen Ikstena sargātajiem vārtiem. Puslaika turpinājumā RFS tika pie vēl vairāku bīstamu standartsituāciju izpildīšanas, bet taustāmu rezultātu tas nenesa un pārtraukumā abas komandas devās pie bezvārtu neizšķirta.

Otrais puslaiks iesākās ar līdzīgu cīņu un bīstamākās situācijas veidojās pēc standartsituācijām. Liepājnieki nosēdās arvien zemāk un daudz netrūka, lai RFS par to liktu samaksāt. Keita kļūdījās savā soda laukumā, bumba nonāca pie Shergelashvili, kurš piespēlēja uz soda laukuma vidu Marusych, kurš savukārt pāradresēja bumbu pa sitienam Savaļniekam, bet viņa raidījumu no sešpadsmit metriem nobloķēja Tobers. Majinieki atbildēja ar Jurkovska raidījumu pa tīklu no vārtu ārpuses un Torresa sitienu nedaudz garām vārtiem no septiņpadsmit metriem. 65. minūtē skaistu reidu no savas laukuma puses līdz Ikstena sargātajiem vārtiem veica Jurkovskis, bet sitienam spēka acīmredzami nepietika un viņa raidītā bumba lidoja krietni garām vārtiem. 70. minūtē RFS neizmantoja fantastisku iespēju atklāt rezultātu. Soda laukumā ielauzās uz maiņu nākušais Elivelto, viņa raidīto bumbu Beglaryan atvairīja, bet tā nonāca pie Marusych, kuram atlika to raidīt vārtos. Marusych sita uzreiz no gaisa, bet tieši virsū liepājnieku aizsargam Soumare. 85. minūtē neveiksmīgi nospēlēja RFS aizsardzība. Torres piespēlēja uz brīvo zonu, RFS aizsargi nogulēja Jurkovska izrāvienu un, šķiet, ka Ikstena lēmums iziet no vārtiem arī nebija pārāk veiksmīgs. Jurkovskis eleganti pārmeta bumbu pāri vārtsargam panākot 1-0 liepājnieku labā. RFS steidzās uz priekšu, bet lielo pārsvaru neizdevās pārvērst taustāmā labumā un spēle tā arī noslēdzās ar minimālu RFS zaudējumu.

Sāpīgs zaudējums, vēl jo vairāk tādēļ, ka RFS šķietami visas spēles garumā kontrolēja notikumus laukumā. Līdz ar to RFS turnīra tabulā panākuši arī tuvākie sekotāji FK Ventspils. Tiesa gan, kurzemniekiem par vienu spēli vairāk. Iespēja reabilitēties nebūs ilgi jāgaida un jau trešdien RFS dodas uz Ventspili, lai cīnītos par iespēju spēlēt Latvijas Kausa finālā.