RFS uzvar un nostiprinās tabulas trešajā vietā

10:39 8. oktobris, 2018

Svētdien Jelgavā valdīja visai piemērots laiks futbola baudīšanai. Īpaši, ja pirms tam esam ielūkojušies kalendārā. Ar to gan acīmredzami bija par maz, lai uz SynotTip futbola Virslīgas 24. kārtas spēli starp FK Jelgava un RFS sapulcinātu pilnas Zemgales Olimpiskā centra tribīnes un pēc protokola datiem, spēli apmeklēja vien 280 skatītāji.

RFS treneru korpuss salīdzinot ar zaudēto spēli pret FK Liepāja/Mogo veica veselas piecas izmaiņas sākumsastāvā. Un tas viss pie nosacījuma, ka uz šo spēli neviens nebija diskvalificēts. Šo pārmaiņu rezultātā Isajevs atgriezās aizsardzības centrā, Marusych atvirzīts uz laukuma centru un pie iespējas tika sen nespēlējušais Indrāns. Izmaiņas, tiesa piespiedu, bija arī FK Jelgava sastāvā, kā rezultātā sākumsastāvā devās nesen no traumas atlabušais Lazdiņš.

Spēle iesākās ar viesu ofensīvu, kas jau spēles otrajā minūtē vainagojās ar vārtu guvumu. Vispirms Savaļnieks nopelnīja stūra sitienu, ko pats arī izpildīja. Sikharulidze no tuvā staba ar galvu bumbu novirzīja tālāk uz soda laukuma vidu, kurā visveiklākais izrādījās Marusych 1-0 RFS labā. Drīz vien bumbas kontroli pārņēma jelgavnieki un dažu minūšu laikā izveidojot pāris potenciāli bīstamus momentus, bet RFS aizsardzība allaž bija vietā un Ikstenam vajadzēja iesaistīties spēlē tikai tik daudz, cik veikt atsitienus no vārtiem. Pēc nospēlētām piecpadsmit minūtēm spēle pamazām izlīdzinājās un RFS sāka kontrolēt bumbu arvien vairāk. FK Jelgava nenosēdās un centās veidot pretspēli, tas gan noveda pie RFS pretuzbrukumiem un viens no tiem noslēdzās ar piešķirtu vienpadsmit metru soda sitienu uz mājinieku vārtiem. Solovjovs saņēmis bumbu pāradresēja to uz priekšu brīvajā zonā, kur, apsteidzot Sharifi, tai jau pakaļ steidzās Elivelto. Ticis pie bumbas, Elivelto gar laukuma gala līniju devās soda laukumā ar ko nebija mierā Sharifi, nedaudz pieturot savu oponentu aiz pleca. Elivelto krita un Golubevs ne mirkli nešauboties norādīja uz vienpadsmit metru soda sitiena atzīmi. Soda sitienu devās izpildīt Marusych un cīņā pret Kurakinu izrādījās pārāks panākot jau 2-0 RFS labā. RFS turpināja uzbrukt un 30. minūtē panāca jau trīs vārtu pārsvaru. Marusych tuvojoties soda laukumam saspēlējās ar Sikharulidze, kuram cīņā ar pretinieku uzdevās saglabāt kontroli pār bumbu un piespēlēt Savaļniekam uz malu, kurš ielauzās soda laukumā un piespēlēja gar vārtiem Elivelto, kuram atlika tikai ieraidīt bumbu tukšos mājinieku vārtos. Puslaika turpinājumā vēl bīstamus sitienus izpildīja Solovjovs un Savaļnieks, bet tie savu mērķi nesasniedza. Pirmajā gadījumā ceļā stājās FK Jelgava aizsargs, bet otrajā vārtu stūrī lidojošo bumbu tvēra Kurakins.

Otrais puslaiks iesākās salīdzinoši mierīgi un pirmais uzmanības vērtais moments bija vien 57. minūtē, kad Sharifi asi nospēlēja pret Sikharulidze, nopelnot savu otro dzelteno kartīti spēlē, atstājot FK Jelgava mazākumā. RFS turpināja uzbrukt, arvien biežāk izmantojot centrējumus, meklējot laukumā uz maiņu nākušo Regžu. Neko vairāk gan kā vairākus stūra sitienus izspiest neizdevās līdz 82. minūtei, kad neprecīzu atspēli veica Emelianenko un bumbu pārtvēra Indrāns, veiksmīgi pasitot to garām arī Kurakinam 4-0 RFS labā. Spēles beigās vēl iespējas bija arī Shergelashvili un Regžam, bet rezultāts tā arī nemainījās un spēle noslēdzās ar pārliecinošu RFS uzvaru.