RFS uzvara pār FK Ventspils

11:24 26. jūnijs, 2017

Ceturtdienas pēcpusdienā Arkādijas stadionā Synottip virslīgas 13. kārtas ietvaros RFS tikās ar šosezon vēl nepieveikto FK Ventspils. Ashworth Paul Anthony pieturējās pie ierastās taktikas, laukumā sūtot trīs centra aizsargus, savukārt Andrejs Kaļiņins izmantoja šosezon visbiežāk lietoto 4-2-3-1. Tas gan nenozīmē, ka viss bija kā ierasts. Šoreiz RFS vārtos stājās krievu leģionārs Daniil Sizko, un šosezon visas spēles nospēlējušais Germans Māliņš spēli vēroja no rezervistu soliņa.

Jau ar pirmajām spēles minūtēm viesi lieliem spēkiem devās uz priekšu, ik pa laikam radot satraukumu RFS soda laukumā un fanu sirdīs tribīnēs. Vārti brieda, bet nobrieda otrā laukuma pusē, kad tieši pretī vārtiem, netālu no soda laukuma robežas noteikumi tika pārkāpti pret Daniilu Ulimbaševu. Spēles 17. minūtē skaisti izpildīto Shergelashvili soda sitienu Uvarenko nespēja atvairīt. FK Ventspils spēlētāji metās atspēlēties radot vairākus bīstamus momentus pie RFS vārtiem. Vienā no tādām tikai veiksme un Sizko meistarība ļāva RFS saglabāt 0 ielaisto vārtu ailē. Spēles 40. minūtē arī Sizko nebija glābējs un Ritvars Rugins rezultātu izlīdzināja. Pēc pāris minūtēm atkal norisinājās spraigi notikumi RFS soda laukumā, kad tiesnesis uzskatīja, ka Shergelashvili ir neatļautiem paņēmieniem no bumbas atbruņojis Ruginu. Aiyegun izpildīto 11m soda sitienu skaistā lēcienā Sizko spēja atvairīt. Viesi negrasījās padoties un turpināja apdraudēt RFS vārtus – nesekmīgi.

Otrais puslaiks sākās tāpat kā pirmais. FK Ventspils aktīvi uzbruka, bet vārtus gūst RFS. Uz maiņu nākušais Savaļnieks pie sava soda laukuma atbruņo vienu no FK Ventspils leģionāriem un ar tālu piespēli atrod Koveļ, kurš pēc vairākām māņkustībām izdara centrējumu, kuru pēc nelielas bumbas apstrādes noslēdz Uldriķis. Nepilnas desmit minūtes vēlāk Boranijaševič, izspēlējot sieniņu, ielaužas RFS soda laukumā un ar pēdas ārmalu gūst skaistus vārtus. Nepamet sajūta, ka Ventspils šodien iesitīs tik cik vajadzēs. Pēdējais vārds gan šajā spēlē piederēja RFS. Spēles 88. minūtē bumba uz soda laukuma robežas atleca pie Aleksandra Fertova, kurš no gaisa skaisti to ieraidīja vārtu augšējā stūrī. Pēc brīža ventspilnieki savā soda laukumā neatļauti kavēja uz maiņu nākušo Jāni Grīnbergu un 11m soda sitienu realizēja RFS kapteinis Igors Kozlovs. RFS uzvar 4:2.