RFS viegli iekļūst Latvijas Kausa pusfinālā

11:26 5. augusts, 2018

Sestdien RFS devās uz Valmieru, lai Vidzemes Olimpiskā centra stadionā cīnītos par iekļūšanu Latvijas Kausa pusfinālā ar FK Valmiera Glass ViA. Vietējo līdzjutēju gan šī spēle interesēja salīdzinoši maz un kā jau tas šajā sezonā ierasts, RFS atbalstītāji bija krietni aktīvāki un pamanāmāki, neļaujot spēlētājiem atslābt ne mirkli.

RFS treneru korpuss solīja izmaiņas sākumsastāvā un tā arī bija. Ikstena vietā vārtos stājās Grigorjevs, savukārt Vachiberadze savu vietu laukumā atdeva savam tautietim Sikharulidze. Pamainīta tika arī taktika un šajā sezonā ierastais trīs centra aizsargu modelis tika aizstāts ar diviem, Saviča vietā laukumā sūtot Savaļnieku. Valmierieši, daudziem par pārsteigumu, savu pieredzējušāko spēlētāju un neapšaubāmi komandas līderi un balstu Kalniņu laukumā sūtīja nevis uzbrukumā, bet gan aizsardzības centrā.

RFS spēli sāka mazliet haotiski un, lai gan bumbas kontrolē bija neapšaubāms pārsvars, pirmajās spēles minūtēs vārtus nopietni apdraudēt neizdevās. Spēles astotajā minūtē, pēc Marusych centrējuma, Kalniņš neveiksmīgi ar galvu centās bumbu raidīt prom no saviem vārtiem un tā uz vārtsarga laukuma robežas nonāca pie Solovjova, kuram neizdevās kārtīgi trāpīt pa bumbu, tādējādi vārtus arī negūstot. Vēl pēc pāris minūtēm lielisku iespēju garām palaida Sikharulidze. Viņa raidījums ar galvu pēc lieliskas Savaļnieka piespēles lidoja nedaudz garām vārtiem. Kas neizdevās Sikharulidze, to paveica Marusych. Savaļnieks, pārtvēris Sietinsona piespēli, zibenīgi nogādāja bumbu Marusych uz sešpadsmit metru soda laukuma līnijas, kurš lieki nevilcinoties raidīja bumbu vārtos. 25. minūtē pirmo reizi tika norībināta vārtu konstrukcija, kad pēc Solovjova centrējuma bumbu pa vārtu pārliktni raidīja Sikharulidze. 34. minūtē krita arī otrie vārti, kad ar vienu Kļuškins vienā pieskārienā viens pret vienu ar pretinieku vārtsargu aizsūtīja Shergelashvili, kurš savu iespēju izmantoja. 2-0. RFS pirmajā puslaikā izveidoja vēl pāris labas vārtu gūšanas iespējas, bet rezultāts tā arī nemainījās.

Otrajā puslaikā RFS turpināja dominēt un visnotaļ ātri panāca 3-0, kad ar sitienu no metriem divdesmit otros vārtus spēlē guva Shergelashvili. Pēc trešajiem gūtajiem vārtiem vairākas labas iespējas izveidoja arī laukuma saimnieki, bet allaž vietā bija Grigorjevs un RFS aizsardzība. Divdesmit minūtes pirms spēles beigām RFS palika mazākumā, kad laukumu atstāt savainojuma dēļ bija spiests Solovjovs (visas maiņas jau bija izdarītas). Tas gan netraucēja RFS droši novadīt spēli līdz galam un iekļūt Latvijas Kausa pusfinālā.

Nākamā RFS spēle jau pēc nedēļas, kad 13. augusta vakarā SynotTip futbola Virslīgas ietvaros Arkādijas stadionā uzņemsim sīksto FK Jelgava. Tiekamies stadionā!