Sarkanā kartīte un sāpīgs zaudējums pret Riga FC

09:53 31. jūlijs, 2018

Pirmdien beidzot sagaidījām trešo šīs sezonas lielo Rīgas derbiju – SynotTip futbola Virslīgas 16. kārtas ietvaros tikās Riga FC pret RFS. Abu klubu rosība sociālajos tīklos un RFS fanu rīkotais gājiens tikai pastiprināja sajūtu, ka te gaidāms, kas liels. Arī laikapstākļi darīja savu un draudīgie negaisa mākoņi vēl vairāk uzkarsēja atmosfēru Skonto stadionā. Arī futbola cienītāji to spēja novērtēt un stadionā sanākušo skaits sniedzās krietni pāri tūkstotim.

Komandu sastāvos lielu pārsteigumu nebija, ja vien par tādiem neuzskatām transfēru perioda papildinājumu debiju vai potenciālo debiju šajā spēlē. Uzmanības vērta noteikti ir Riga FC spēlētāju Rakela (sākumsastāvā) un Lukjanova (rezervē) atgriešanās Latvijā. RFS pretī lika jauno 197cm garo centra aizsargu no Gruzijas – Nika Sandokhadze.

Kā jau to varēja gaidīt, tad jau ar pirmajām spēles sekundēm RFS pārņēma bumbu savā kontrolē, bet Riga FC veiksmīgais presings nereti noveda pie tā, ka ar īsām piespēlēm tā arī neizdevās tikt pāri laukuma centram. Tā rezultātā pirmās piecpadsmit minūtes reāli bīstamu momentu ne pie vieniem, ne otriem vārtiem neveidojās līdz 15. minūtē pēc soda sitiena un, tam sekojoša centrējuma, pie Riga FC turpinājās asumi pie Riga FC vārtiem, kā rezultātā Savič savā priekšā ieraudzīja sarkano kartīti. RFS pārgāja uz spēli ar četriem aizsargiem un spēlējot mazākumā izveidoja pirmo patiešām bīstamo epizodi, kad pēc lieliskas Vachiberadze piespēles viens pret Ozolu nokļuva Kļuškins. Šajā divcīņā gan vārtsargs izrādījās pārāks un rezultāts atklāts netika. Riga FC lēnām pārņēma bumbas kontroli un nesteidzīgi veidoja savus uzbrukumus. 33. minūtē pēc centrējuma izdevās saasināt situāciju soda laukumā, bet vilcināšanas ar sitiena izdarīšanu noveda pie tā, ka Lemajič sitiens tika nobloķēts. Puslaika turpinājumā Riga FC izveidoja vēl pāris potenciāli bīstamas situācijas, bet RFS aizsardzība un Ikstens allaž bija savā vietā.

Otrajā puslaikā Riga FC treneri laukumā sūtīja arī otru Riga FC debitantu Lukjanovu un Davies attiecīgi Enin un Kurakina vietā. Riga FC vairāk kontrolēja bumbu un RFS mēģinājumus aizskriet pretuzbrukumos ar nelieliem pārkāpumiem centās apturēt jau pašā saknē. Riga FC izveidoja vairākas bīstamas epizodes, vienā no tādām Lukjanovam bija lieliska iespēja sist ar galvu, bet viņa raidījums bija neprecīzs. Iespējas bija arī Rakelam un Lemajičam, bet ko neizdarīja viņi, to izdarīja Lukjanovs. Pēc centrējuma soda laukumā Sandokhadze neveiksmīgi mēģināja izraidīt bumbu no soda laukuma, tā nonāca pie Lukjanova, kurš sita precīzi. 1-0 Riga FC labā. Pēc dažām minūtēm lielisku sitienu akrobātiskā lēcienā pēc Isajeva piespēles izdarīja Marusych, bet Ozols spēja bumbu novirzīt ārpus laukuma. 74. minūtē Valdas Dambrauskas laukumā sūtīja papildspēkus uzbrukumā. RFS centās lieliem spēkiem doties uzbrukumā, kā rezultātā Riga FC arvien biežāk pretuzbrukumos izdevās saasināt situāciju RFS soda laukumā vai tā tuvumā. Vienā no šādām epizodēm pēc Pētersona sitiena bumba trāpīja pa vārtu stabu. Spēles kompensācijas laikā RFS izdevās pietuvoties pretinieku vārtiem, bet vārtus gūt neizdevās un RFS piedzīvoja otro zaudējumu šajā sezonā.

Tas gan netraucē RFS pēc nospēlētām piecpadsmit no divdesmit astoņām spēlēm ar 37 punktiem pārliecinoši atrasties turnīra tabulas pirmajā vietā, tuvākos sekotājus apsteidzot par sešiem punktiem. Nākamā RFS spēle jau šo sestdien, kad Latvijas Kausa ceturtdaļfinālā Valmierā sacentīsimies pret vietējo FK Valmiera Glass ViA.