Sarkanā kartīte un zaudējums pret FK Ventspils

13:33 2. septembris, 2018

Zinību dienas agrā pēcpusdienā SynotTip futbola Virslīgas 20. kārtas ietvaros RFS viesojās pie FK Ventspils. Ņemot vērā šīs spēles nozīmi, tā solījās visai spraiga. Lai gan, salīdzinot ar iepriekšējo spēli abu vienību sastāvos bija vairākas izmaiņas, lielu pārsteigumu izpalika. Interesanti, ka nupat kā uz izlasi kā pussargs izsauktais Isajevs atgriezies aizsardzības centrā, aizstājot pēdējā augusta dienā ģimenes papildinājumu sagaidījušo Solovjovu.

Jau ar pirmajām spēles sekundēm FK Ventspils ar augstu presingu neļāva viesiem izvērsties pārņemot bumbas kontroli savā rīcībā. RFS pie ventspilnieku vārtiem nonāca vien pēc nospēlētām astoņām minūtēm, kad Meļņičenko neveiklais mēģinājums izsist bumbu beidzās ar stūra sitienu par labu viesiem. Stūra sitiens tika izpildīts neveiksmīgi un, lai novērstu Mordatenko izrāvienu pret vārtiem, Fertovs nopelnīja savu pirmo dzelteno kartīti šajā spēlē. FK Ventspils atbildēja ar Tosin raidījumu ar galvu gar pašu vārtu stabu. Piecpadsmitajā minūtē beidzot nostrādāja vairākkārtīgi mēģinātā saspēle starp Elivelto un Savaļnieku. Savaļnieks ielauzās soda laukumā, kur viņa skrējienu veiksmīgi apturēja Bulvītis. Mājinieku spiediens pieauga un 21. minūtē tika gūti arī pirmie vārti. RFS neveiksmīgi centās iesākt uzbrukumu, bumba laukuma centrā nonāca pie Alfa, kurš ātri piespēlēja uz priekšu Tosin. Pēc pāris spertiem soļiem spēcīgi izpildītais sitiens no apmēram divdesmit pieciem metriem izrādījās Ikstenam netverams. 0-1 FK Ventspils labā. Pēc dažām minūtēm RFS sekoja vēl viens trieciens - savainojuma dēļ spēli turpināt nespēja centra pussargs Vachiberadze. Viņa vietā nāca centra aizsargs Savič, Isajevam pārvietojoties uz laukuma centru. Turpinājumā, lai kā arī RFS centās, nekas īpaši bīstams pie pretinieku vārtiem neveidojās un puslaiks tā arī noslēdzās.

Otrais puslaiks iesākās ar kārtīgu RFS ofensīvu. Netrūka arī vārtu gūšanas izdevību, bet ne Elivelto, ne Fertovs, ne Savaļnieks, ne Savič savas iespējas nespēja izmantot. Laikam ritot palielinājās arī spriedze un īsā laika posmā ventspilnieki nopelnīja trīs brīdinājumus. Bez brīdinājumiem neiztika arī RFS spēlētāji un 78. minūtē Fertova pārkāpums pret Ruginu tika novērtēts ar otro dzelteno kartīti, kas nozīmēja, ka Fertovam šī spēle ir beigusies. Arī mazākumā RFS turpināja uzbrukt. Pie labas iespējas tika Marusych, kurš pēc gara reida, ielaužoties soda laukumā, sita virsū Meļņičenko. Ko neizdarīja RFS, to izdarīja FK Ventspils. 87. minūtē ātrā pretuzbrukumā bumba nonāca soda laukumā, no kurienes to sarežģītā situācijā neveiksmīgi centās izsist uz maiņu nākušais Jaudzems. Bumba nonāca tieši uz kājas Mandzhgaladze, kurš uzreiz no gaisa to raidīja vārtu tīklā. Atlikušajās minūtēs tuvāk vārtu guvumam bija mājinieki, bet rezultāts tā arī nemainījās un spēle noslēdzās ar 0-2 FK Ventspils labā.

Līdz ar šo zaudējumu RFS (43 punkti 19 spēlēs) SynotTip turnīra tabulas kopvērtējumā atdevis līderpozīcijas Riga FC (46 punkti 20 spēlēs), trešajā vietā seko FK Ventspils (40 punkti 20 spēlēs). Nekas gan vēl nav zaudēts un atlikušajās deviņās turnīr spēlēs ir ļoti labas iespējas atgūt pirmo vietu turnīra tabulā un izcīnīt titulu. Tagad liela daļa RFS spēlētāju devušies uz izlases nometnēm un nākamā spēle būs vien 15. septembrī, kad viesosimies pie FK Liepāja/Mogo. Tiekamies stadionos!