Sniegs. Cīņa. Uzvara. Virslīga!

07:57 11. marts, 2019

Svētdien savu pirmo spēli Optibet futbola Virslīgā aizvadīja RFS. Spēlētāji un treneri parūpējās, lai iemesls svinībām būtu ne tikai pirms spēles, bet arī pēc tās, sezonas atklāšanas spēlē visai ziemīgos laikapstākļos ar rezultātu divi pret nulle pārspējot FK Liepāja.

Kā jau sezonas sākumos ierasts, arī šoreiz potenciāli varējām gaidīt ne vienu vien pārsteigumu komandu taktikās un sastāvos. FK Liepāja galvenais treneris pārsteidza ar centra aizsargu pāri, laukumā sūtot Toberu un Keitā, savukārt RFS augsto konkurenci par vietu sastāvā lieliski ataino fakts, ka laukuma malā šoreiz palika ne tikai tādas iepriekšējās sezonas pamatsastāva vērtības kā Isajevs, Fertovs un Vachiberadze, bet arī komandas iepriekšējās sezonas rezultatīvākais spēlētājs Maksym Marusych.

Spēle iesākās miegaini, abām komandām ieņemot nogaidošas pozīcijas un cenšoties izpētīt pretinieku. Ja RFS vairāk centās spēli veidot ar ātrām pārejām uzbrukumā, nereti cenšoties spēlēt uz priekšu Malec, ar cerību, ka viņš “ieķersies” bumbā, tad FK Liepāja deva priekšroka īsām un ātrām piespēlēm, ik pa laikam izpildot kādu negaidītu nestandarta piespēli uz priekšu brīvajās zonās. Ja RFS centieni vainagojās ar vairākiem stūra sitieniem, kurus FK Liepāja vārtsargs Zommers meistarīgi neitralizēja, kārtējo reizi atstājot mājiniekus bez sitiena pa vārtiem. Viesi, savukārt, epizodiski rādīja ļoti skatāmu futbolu, nereti arī pietuvojoties RFS soda laukumam. Tajā pašā laikā Ikstenam pirmajā puslaikā ne reizi nebija nopietni jāiesaistās komandas glābšanā.

Otrajā puslaikā viesi aktivizējās, izveidojot vairākus potenciāli bīstamus uzbrukumus. Vienā no tādiem 49. minūtē teicamā sitiena pozīcijā nonāca Spataru, bet viņa sitiens lidoja garām vārtiem. Nereti labās pozīcijās spēja nokļūt arī Ikaunieks, bet allaž nedaudz pietrūka, lai atklātu spēles rezultātu. 62. minūtē tika veiktas arī pirmās spēlētāju maiņas, kad RFS treneru korpuss laukumā Seto un Malec vietā sūtīja Isajevu un Zjuzinu. Tieši šīs maiņas arī atdzīvināja mājinieku spēli, uzbrukumiem kļūstot asākiem un mērķtiecīgākiem. Vienā no epizodēm Blagonevič no apmēram astoņpadsmit metriem sita pavisam nedaudz garām vārtu tālajam apakšējam stūrim. Mirkli vēlāk līdzīgu sitienu izpildīja Savaļnieks, bet vēl pēc brīža savu meistarību nodemonstrēja Šimkovič ar lielisku piespēli uz vārtu priekšu viens pret vienu ar pretinieku vārtsargu izvirzot Koaudio, bet arī viņa sitiens ar galvu lidoja nedaudz garām vārtiem. Vēl pēc mirkļa tika atklāts arī spēles rezultāts. Savaļnieks centrēja, Marusych uzvarēja savu divcīņu gaisā un bumba atleca uz soda laukuma robežas, kur Jagodinskis nedaudz piebloķēja pretspēlētāju, ļaujot pie bumbas pirmajam nokļūt Šimkovič, kurš, apstrādājis bumbu, ar kreisās kājas ārmalu skaisti iegrieza bumbu tālajā vārtu stūrī. 82. minūtē 1-0 RFS labā. Šāds pavērsiens lika spēlei kļūt krietni asākai un arvien biežāk galvenajam tiesnesim nācās signalizēt par noteikumu pārkāpumiem. Viesi metās atspēlēties un vienā epizodē bumba arī pabija Ikstena sargātajos vārtos, bet vārti netika ieskaitīti, jo mirkli iepriekš tiesneši saskatīja noteikumu pārkāpumu pret vārtsargu. 89. minūtē mājinieki pilnībā noņēma jautājumus par spēles uzvarētāju. Savaļnieks lieliski izpildīja soda sitienu un vārtu devītniekā lidojošo bumbu ar pūlēm Zommers spēja atvairīt, bet pie atlekušās bumbas pirmais bija uz maiņu nākušais Marusych, kurš akrobātiskā lēcienā no apmēram divpadsmit metriem bumbu raidīja vārtos. 2-0 RFS labā.

Nākamo spēli RFS aizvadīs izbraukumā, viesojoties pie FK Spartaks Jūrmala. Tiekamies stadionā!