Spēle kas ieies vēsturē!

13:15 12. maijs, 2018

Fantastisks laiks, fantastisks stadions, fantastiska atmosfēra un, visbeidzot, fantastisks futbols. Trūkst vārdu, lai noraksturotu to visu, kas notika piektdienas vakarā Liepājā, kur vietējā FK Liepāja/Mogo vienība 1431 skatītāja klātbūtnē uzņēma RFS.

Eksperimenti ar sastāvu ir beigušies un, salīdzinot ar iepriekšējām spēlēm, izmaiņu sastāvos ir pavisam maz. Pertija, Šlampes un Karlsona vietā, izvēlējās laukumā sūtīt Jemeļinu un Apiņu, savukārt Dambrauskas Indrānu aizstāja ar Platonov.

Pašās pirmajās minūtēs iniciatīvu uzņēmās mājinieki, šķietami iezīmējot šīsdienas RFS taktiku, spēlējot no aizsardzības. Dažas minūtes vēlāk gan RFS uzņēmās vadību pār notikumiem laukumā un veidoja vairākus plašus uzbrukumus uz ilgāku laiku nostiprinoties liepājnieku laukuma pusē, tiekot arī pie bīstama soda sitiena pie pašas soda laukuma malas, kad Kozlovs asi nospēlēja pret Shergelashvili. Spriedze saglabājās arī vēlāk un 16. minūtē Shergelashvili neapdomīgi asi nospēlēja pret Apiņu savā soda laukumā un Anufrijevs norādīja uz 11m soda sitiena atzīmi. Mirkli vēlāk Ikaunieks šo iespēju realizēja, aukstasinīgi raidot bumbu vārtiem pa vidu. 21. minūtē Ikaunieks varēja panākt jau divu vārtu pārsvaru, kad pēc Karašauska centrējuma trāpīja pa vārtu pārliktni. Neiesit Tu, iesit… Pēc dažām minūtēm RFS panāca izlīdzinājumu. Kļuškins veikli apspēlēja Kozlovu, pietuvojās soda laukumam un centās bumbu pāradresēt Platonov. To nespēja kavēt ne Negro, ne Keita un Platonov nonāca viens pret vienu ar Zviedri, neatstājot vārtsargam nekādas cerības. 32. minūtē RFS panāca 2:1. Vispirms Kļuškins asprātīgi izlaida caur kājām Vachiberadzes piespēli un pēc brīža, saņēmis bumbu no Marusych, kritienā raidīja to vārtos. Puslaika turpinājumā vārtsargiem īpaši daudz nebija līdz 45. minūtei, kad Ikstens bija spiests atvairīt negaidītu tālsitienu, bet jau tiesneša pieliktajā laikā 3:1 varēja panākt RFS, kad Sorokins skaisti soda laukumā piespēlēja Marusych, bet viņa raidījumu ar galvu Zviedris spēja atvairīt.

Otrais puslaiks iesākās ar Marusych raidījumu pavisam nedaudz gar vārtu stabu. Ko viņš neizdarīja tajā epizodē, to izdarīja pēc brīža, kad ātra pāreja uzbrukumā noslēdzās ar fantastisku Vachiberadzes piespēli un Marusych vārtu guvumu. Mājinieki gan negrasījās padoties un jau 57. minūtē Ikaunieka centrējumu ar galvu noslēdza uz maiņu nākušais Karlsons. Jau nākamajā uzbrukumā Pie pašas soda laukuma līnijas pretī vārtiem tika notriekts Marusych. Tam sekojošo soda sitienu realizēja Vachiberadze, raidot bumbu vārtu apakšējā stūrī. RFS līdzjutēji vēl nebija beiguši svinēt vārtu guvumu, kad liepājnieki vienus vārtus atspēlēja. Bumba pēc Ikaunieka centrējuma, nevienu neskārusi, ielidoja vārtu tīklā. Liepājnieki turpināja uzbrukt, cenšoties panākt izlīdzinājumu, kas ļāva RFS izveidot vairākus pretuzbrukumus un pēc viena no tiem Shergelashvili panāca 5:3. Turpinājumā spēles raksturs nemainījās, mājiniekiem cenšoties uzbrukt, bet RFS atbildēja ar straujiem pretuzbrukumiem. Kopumā, spēles turpinājumā tuvāk vārtu guvumam bija RFS, bet rezultāts tā arī nemainījās un spēle noslēdzās ar rezultatīvu viesu uzvaru.

Līdz ar to RFS pirmo apli noslēdz ar uzvaru un sešpadsmit punktiem turnīra tabulā. Turnīra otro apli RFS uzsāks jau trešdien, 16. maijā Rīgas Hanzas vidusskolas sporta laukumā tiekoties ar FK Metta/Latvijas Universitāte