Teju apokaliptiskos laikapstākļos RFS piekāpjas Riga FC

23:55 22. aprīlis, 2017

Pirms spēles bija vairāki jautājumi par pamatsastāvu. Vai RFS rindās atgriezīsies kāds no savainotajiem pussargiem? Kāds būs Riga FC pamatsastāvs pēc galvenā trenera Vladimir Volchek atlaišanas un, vai Kaspars Gorkšs būs pamatsastāvā? Ja RFS rindās jau no pirmajām minūtēm laukumā devās Aleksandrs Fertovs un Roberts Savaļnieks bija rezervē, tad K. Gorkšs nebija pat Riga pieteikumā. Kopumā gan Mihails Koņevs (Riga FC galvenā trenera vietas izpildītājs) nekādas būtiskas izmaiņas salīdzinot ar iepriekšējo spēli neveica un vienīgās izmaiņas bija iepriekš uz maiņu nākušo Ivan Enin un Armanda Pētersona spēlēšana pamatsastāvā attiecīgi Bogdan Vastsuk un Andreja Kovaļova vietā.

Aptuveni pustūkstoti sanākušos futbola vērotājus Rīgas Hanzas vidusskolas laukums sagaidīja ar spēcīgu vēju, lietu un sniegu, kas gan netraucēja komandu aktīvākajiem faniem pieskandināt tuvējo apkaimi. Vēl ne gluži pēc labākajām Eiropas spēcīgāko līgu tradīcijām, bet virziens ir pareizais. Priecē arī skatītāju skaita pieaugšanas tendence ar katru izspēlēto kārtu.

Spēles sākums aizritēja vairāk ar tādu kā taustīšanos, pretinieka izpēti. Šķiet, ka labāk šiem apstākļiem adaptējās RFS spēlētāji un vairāk kontrolēja bumbu, par galveno uzdevumu izvirzot bumbas nepazaudēšanu. Brīžiem pat pārāk uzkrītoši spēlētāji baidījās izdarīt saasinošās piespēles laukuma vidusdaļā. Riga FC spēlēja cieši, īpaši laukuma vidusdaļā, kas noveda pie tā, ka RFS savus uzbrukumus nācās saasināt ar centra aizsargu izdarītām tālām piespēlēm. Īpaši labi tas padevās Vjačeslavam Isajem, kurš nereti spēja iedot piespēli pāri pus laukumam tieši pa skrējienam gan malējiem pussargiem, gan Leonid Koveļ. Pēc 25 nospēlētām minūtēm pirmais patiesi bīstamais moments tika izveidots arī pie RFS vārtiem, kad Hizir Apaaev apspēlēja Aleksandru Solovjovu un spēcīgi sita. Germans Māliņš spēja novirzīt bumbu uz vārtu pārliktni. Pēc šī momenta Riga FC spēlētāji pārņēma iniciatīvu un puslaika turpinājumā vairāk kontrolēja bumbu, tiesa gan, patiesi bīstami momenti neveidojās nevienā laukuma pusē. Pirmajā puslaikā īpaši jāuzteic Leonid Koveļ, kurš, lai gan neizceļas ar īpašiem auguma parametriem, pateicoties pozīcijas izvēlei un lieliskajai spēlei ar augumu, spēja tikt pie lielas daļas no gaisa bumbām.

Otrais puslaiks iesākās ar nedaudz atklātāku futbolu un pusmomenti veidojās gan pie vieniem, gan otriem vārtiem. Jau pirmajā otrā puslaika minūtē vārti bija jāgūst Robertam Uldriķim, kad viņa raidīto sitienu no sešiem metriem vārtsargs atvairīja ar seju. Savukārt 71. minūtē Daniils Ulimbaševs izpildīja bīstamu tālsitienu, kad bumba tikai nedaudz aizspurdza garām vārtu kreisajam apakšējam stūrim, šķiet pat skarot vārtu konstrukciju. Savukārt 75. minūtē pēc tālas Oļega Laizāna piespēles aiz Vjačeslava Isajeva muguras, Šabala ar piespēli no gaisa “izslēdza” Renāru Rodi un Riga FC spēlētājam Bogdan Vastsuk atlika tikai trāpīt, ko viņš arī izdarīja. 1:0 Riga FC labā. Spēles turpinājumā beidzot laukumā parādījās īstas derbijiem piederīgas emocijas. RFS treneris A. Kaļiņins veica vairākas maiņas, laukumā sūtot R. Savaļnieku un I. Šadčinu. Spēlētāji izteikti steidzās, spiediens uz Riga FC vārtiem palielinājās, bet tas rezultātu nedeva un spēle tā arī noslēdzās.

Ar nožēlu jāatzīst, ka izņemot spēles, kad uz maiņu nācis Roberts Uldriķis, RFS spēlētāju maiņas spēli nav pastiprinājušas, ko nevar teikt par šīsdienas pretinieku. Viela pārdomām RFS treneru korpusam.

Nākamā RFS spēle paredzēta trešdien, 26. aprīlī plkst. 18.00 Kauguru vidusskolas laukumā pret FK Ventspils (Latvijas kausa pirmā pusfinālspēle). Tiekamies!