Uldriķis gūst divus vārtus, RFS pārspēj arī FK Ventspils

10:33 30. jūnijs, 2018

Piektdienas vakarā, dienā, kad Pasaules Kausā ir pārtraukums, SynotTip futbola Virslīgas spēle atkal pulcēja pilnas Arkādija stadiona tribīnes. Šoreiz pie RFS viesojās Latvijas futbola smagsvars FK Ventspils.

Kā jau to varēja gaidīt, tad abu komandu pamatsastāvos bija novērojamas izmaiņas. Ja Vukičevič izvēle jau ar pirmajām minūtēm laukumā laist tikko komandā ieradušos Mandzhgaladze un Monteiro varbūt arī nevienu nepārsteidza, tad Dambrauskas izvēle laukumā sūtīt Virslīgas debitantu Balodi, gan raisīja pārsteigumu ne vienam vien futbola cienītājam.

Pirmais puslaiks iesākās ar ne pārāk kvalitatīvu futbolu. Lielākoties dominēja cīņa par iniciatīvu un uzbrukuma noslēdzošajās darbībās izteikti pietrūka precizitātes un aukstasinības. Vairākas muļķīgas kļūdas pretinieku soda laukumā un bīstami momenti neveidojās ne pie vieniem, ne otriem vārtiem. Vienīgie saasinājumi radās pēc atsevišķu spēlētāju ne pārāk veiksmīgām darbībām aizsardzībā, bet arī tie beidzās bez reāla vārtu apdraudējuma. RFS savu pirmo reālo vārtu gūšanas momentu izveidoja tikai 17. minūtē, kad ātri izspēlējot soda sitienu pēc Vachiberadze centrējuma no kreisās malas pavisam maz pietrūka, lai Marusych aizsniegtos līdz bumbai. FK Ventspils, savukārt, atbildēja ar pāris stūra un soda sitieniem. Ikstenam gan tie pārāk lielas raizes nesagādāja. Puslaika beigās pie soda sitiena tika arī RFS un Savaļnieka raidījumu vārtu apakšējā stūrī Meļņičenko atvairīja tikai ar lielām grūtībām. Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās 0-0.

Līdz ar otrā puslaika sākumu laukumā nāca Uldriķis, kurš arī kļuva par šī mača varoni. Vispirms 63. minūtē, kamēr laukumā malā ārstu aprūpēts bija Žuļevs, Uldriķis sita precīzi ar galvu pēc Savaļnieka izpildītā stūra sitiena. 1-0 RFS labā. Pēc dažām minūtēm Uldriķis vēlreiz bija precīzs. Pārtvēris bumbu laukuma centrā, Uldriķis to piespēlēja Vachiberadzem un pats devās uz soda laukumu. To redzot, pie bumbas tikušais Shergelashvili izdarīja centrējumu un Uldriķis nepievīla arī šoreiz. 2-0 RFS labā. Viesi gan ar šādu notikumu attīstību nebija mierā un salīdzinoši ātri vienus vārtus atspēlēja. Vispirms pie ļoti bīstama sitiena no apmēram vienpadsmit metriem tika Rečickis, bet pēc sekojošā stūra sitiena un Stenio raidījuma bumba trāpīja Bulvītim un atrada ceļu Ikstena sargātajos vārtos. FK Ventspils turpināja izdarīt pamatīgu spiedienu uz RFS vārtiem, kas mājiniekiem pavēra iespējas doties pretuzbrukumos un 83. minūtē tika atjaunots divu vārtu pārsvars. Uldriķis laukuma centrā atbruņoja neveikli bumbu apstrādājošo Koļesovu, pietuvojās soda laukumam un piespēlēja uz maiņu nākušajam Jaudzemam, kurš skaisti sita garām no vārtiem iznākušajam Meļņičenko, gūstot komandas trešos vārtus. 3-1 RFS labā. Lai kā arī viesi spēles turpinājumā centās rezultāta starpību samazināt, tas neizdevās un RFS svinēja savu septīto uzvaru pēc kārtas.

Līdz ar šo uzvaru RFS vēl vairāk nostiprinājās turnīra tabulas līderpozīcijās trīspadsmit spēlēs iekrājot trīsdesmit četrus punktus un tuvākos sekotājus apsteidzot par deviņiem punktiem. Nākamā RFS SynotTip futbola Virslīgas spēle būs vien 22. jūlijā, kad Daugavas stadionā tiksimies ar FK Metta/Latvijas Universitāte, bet Latvijas Kausa astotdaļfināls jau nākamās nedēļas nogalē. Tiekamies stadionā!