Uldriķis izrauj punktu pret Riga FC

07:13 22. augusts, 2017

Pirmdienas vakarā Rīgā lietus izpalika, bet ilgi gaidītais Rīgas derbijs gan ne. Kā jau tas pēdējā laikā ierasts, tribīnes Arkādijas stadionā bija pilnākas par pilnu, turklāt šoreiz mājinieku fanu “korim”, pretī stājās visnotaļ daudzskaitlīgs Riga FC atbalstītāju pulks. Tribīnēs netrūka arī pašmāju futbola pārstāvju, Marianu Paharu un Aleksandru Starkovu ieskaitot.

Sākumsastāvos lielas izmaiņas salīdzinot ar komandu iepriekšējām spēlēm nebija. RFS diskvalificēto Savič un Ulimbaševa vietā sūtīja Kasparu Dubru un Robertu Uldriķi, savukārt Riga FC Mickeviča vietā sūtīja diskvalifikāciju izcietušo Oļegu Laizānu. Interesanti, ka tieši šie jaunpienācēji bija visnotaļ nozīmīgas figūras spēles notikumu attīstībā.

Spēle iesākās ar lielisku momentu RFS jau otrajā minūtē. Gorkšs nedaudz vilcinājās ar bumbas raidīšanu pretējā laukuma pusē un Uldriķis paspēja patraucēt, tika pie bumbas un gar vārtu līniju strauji tuvojās vārtiem. Roberts neskopojās un piespēlēja soda laukuma vidū ieskrējušajam Solovjovam, kura raidījums ar vārtsarga un aizsargu pūlēm tika neitralizēts. Arī otrā RFS iespēja nebija ilgi jāgaida. Devītajā minūtē, pēc Višņakova piespēles, visnotaļ labā pozīcijā nonāca Uldriķis, diemžēl neliela vilcināšanās un Riga FC aizsargi ditienu izpildīt vairs neļāva. Spēles turpinājumā ar bumbu vairāk spēlēja viesi, bet neko vairāk par dažām interesanti izspēlētām standartsituācijām neiespēja. Arī RFS līdz reālām vārtu apdraudēšanas situācijām nonāca reti un abu komandu vārtsargiem darba bija gaužām maz. Līdz spēles 40. minūtē pie laukuma centra no bumbas tika atbruņots Solovjovs un Kovaļovs strauji tuvojoties soda laukumam piespēlēja Sato, kurš nekautrējās “izlauzties” starp diviem spēlētājiem un ar elegantu piespēli soda laukumā vienu pret Sizko izvirzīja Punculi, kurš sita nekļūdīgi. Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās. 0:1.

Otrajā puslaikā, kā jau tas bija gaidāms, RFS ar lieliem spēkiem centās doties uz priekšu. Riga FC nekautrējās nedaudz nosēsties aizsardzībā un gaidīt savas iespējas pretuzbrukumos. Kā jau tas šajā sezonā nereti ir novērojams, RFS situācijas, kad pretinieks “nosēžas”, rodas sarežģījumi ar vārtu gūšanas momentu izveidošanu. Līdzīgi notika arī šoreiz un krietni bīstamāki uzbrukumi padevās Riga FC. 62. minūtē kļūdījās RFS kapteinis Kozlovs un Vaštuk izskrēja pilnīgi viens pret Sizko. Sizko šajā duelī bija pārāks. 73. minūtē Solovjova vietā laukumā nāca Aleksandrs Cauņa. Pirmo reizi virslīgā kopš 2010. gada. Savukārt 77. minūtē otro dzelteno kartiņu nopelnīja Riga FC kapteinis Oļegs Laizāns. Riga FC bija spiesti “nosēsties” vēl vairāk. Viena spēlētāja pārsvaru RFS realizēja visai ātri, kad 81. minūtē Savaļnieka centrējumu ar kāju noslēdza Roberts Uldriķis. 1:1. Spēles turpinājumā neviena komanda negribēja samierināties ar neizšķirtu. RFS uzbruka lieliem spēkiem, savukārt Riga FC aktīvi devās pretuzbrukumos. Spēles rezultāts gan nemainījās un spēle tā arī noslēdzās. Līdz ar to turpinās RFS neveiksmes pret Riga FC, ko līdz šim tā arī ne reizi nav izdevies uzvarēt.

Nākamā spēle jau šo sestdien, kad Ventspilī tiekamies pret vietējo FK Ventspils. Atpakaļ ierindā būs diskvalifikācijas izcietušie E. Višņakovs, Savič un Ulimbaševs un varam būt droši – būs karsti!