Ventspils izlīdzina rezultātu 90. minūtē un spēle noslēdzas 1:1

20:20 26. aprīlis, 2017

RFS futbolisti savu mājas spēli Latvijas kausa pusfinālā, Hanzas vidusskolas laukuma nepieejamības dēļ, bija spiesti aizvadīt Kauguru vidusskolas laukumā. Lai gan spēle sākās jau plkst. 18.00, tas netraucēja stadionā ierasties aptuveni 200 (spēles protokola dati) kvēlākajiem abu komandu atbalstītājiem. Un jau atkal pozitīvi izcēlās tieši RFS līdzjutēji, kuru radītās bungu skaņas pavadīja dažādi saukļi un uzmundrinājuma saucieni, pārējo sanākušo līdzjutēju ausīm neļaujot atslābt ne mirkli. Savukārt FK Ventspils līdzjutēji spēles beigas “izkrāsoja” ar nelielu pirotehnikas izrādi. Jau otro šajā sezonā.

Abi treneri spēlei bija sagatavojuši vairākus pārsteigumus. Ja FK Ventspils treneris Ashworth Paul Anthony savas komandas sākumsastāvā salīdzinot ar iepriekšējo spēli sūtījis deviņus jaunus spēlētājus, tad RFS sastāvā trīs izmaiņas. Sākumsastāvā nākot V. Sorokinam, I. Šadcinam un R. Savaļniekam, attiecīgi malā paliekot E. Njie, L. Koveļ un A. Višņakovam. Turklāt būtiskas izmaiņas šajā spēlē arī taktiskajā ziņā. RFS no iepriekšējās spēlēs izmantotā 4-2-3-1 pārgājis uz 4-3-3. FK Ventspils taktiskajā ziņā palika uzticīgs jau šajā sezonā piekoptajai shēmai ar trīs nominālajiem centra aizsargiem: 3-4-2-1. Jāatzīst gan, ka aizsargājoties, nereti bija novērojama situācija, ka FK Ventspils spēlē ar pieciem aizsardzības spēlētājiem līnijā.

Spēles pirmās desmit minūtes tika pavadītas ar vairākiem bīstamiem uzbrukumiem no abu komandu puses, kad varēja izcelties, gan RFS (R. Savaļnieks, A. Solovjovs), gan FK Ventspils (A. Alekseev). Puslaika turpinājumā bija vērojama cīņa laukuma centrā, kaut cik bīstamām epizodēm veidojoties vienīgi pie standartsituācijām.

Spēles otrais puslaiks iesākās līdzīgi kā tika aizvadīta pirmā puslaika otrā puse – daudz cīņas, maz bīstamu momentu. Viss mainījās, kad tika izdarītas pirmās spēlētāju maiņas un laukumā nāca ātrais L. Koveļ, tehniskais A. Višņakovs un vēlāk arī E. Njie. FK Ventspils aizsargiem acīmredzami radās problēmas ar L. Koveļa un Višņakova apturēšanu. RFS pārņēma iniciatīvu un devās vairākos vētrainos uzbrukumos. Vienā no tiem bumbu laukuma centrā saņēma R. Uldriķis, kurš pietuvojās Andreja Pavlova sargātajiem vārtiem un kārtējo reizi šosezon apliecināja savas snaipera dotības, raidot bumbu vārtu kreisajā stūrī. 1:0 RFS labā! Lai gan līdz spēles beigām bija palikušas nedaudz vairāk kā piecas minūtes, RFS spēlētāji “nenosēdās” un mēģināja gūt vēl vienus vārtus, bet FK Ventspils spēlētājiem nekādi neizdevās nostiprināties pretinieku laukuma pusē. Tas gan netraucēja FK Ventspils izlīdzināt rezultātu. Nesaprašanās RFS soda laukumā un V. Sorokins neviena netraucēts raidīja bumbu ārpus laukuma. Sekojošais stūra sitiens tika izspēlēts uz tuvo stabu, kur par V. Sorokinu veiklāks izrādījās A. Alekseev, raidot bumbu uz vārtu tālo stūri. R. Rode paspēja pie bumbas pirmais, diemžēl viņam neizdevās aizkavēt bumbas nokļūšanu G. Māliņa sargātajos vārtos. 1:1! Turpinājumā nevienai no komandām neizdevās būtiski apdraudēt vārtus un tā arī spēle noslēdzās, uzvarētāja un Latvijas kausa finālista noskaidrošanu atstājot uz atbildes spēli Ventspilī.

Abām komandām attiecību skaidrošanu būs iespējams turpināt jau šo svētdien, kad SynotTip futbola Virslīgas 6. kārtas ietvaros abas komandas tiksies Ventspilī!