Ventspils liedz papildināt RFS punktu ražu Virslīgas tabulā

20:00 30. aprīlis, 2017

Svētdiena un Ventspils mūs sagaida ar dzestru, bet patīkami saulainu laiku. Un kā nu ne - futbola svētki klāt! Šīsdienas pretinieku sezonas pirmā SynotTip Virslīgas spēle uz dabīgā seguma laukuma. To novērtējuši arī līdzjutēji - šī bija visapmeklētākā šīs sezonas RFS spēle. Vietējie līdzjutēji gan bija neapšaubāmā skaitliskā vairākumā, bet decibelu kaujās atkal lieliski sevi parādīja aktīvākie RFS atbalstītāji.

Kā jau varēja gaidīt, tad pēc trešdien savstarpēji aizvadītās kausa izcīņas spēles, abi treneri ir izdarījuši secinājumus un sev vien zināmu iemeslu dēļ pamainījuši pamatsastāvu un taktisko zīmējumu. RFS treneris Andrejs Kaļiņins laukumā sūtīja iepriekšējā spēlē rezervē atstāto trio Alekseju Višņakovu, Ensu Njie un Leonidu Koveļu, bet ielākais pārsteigums ir komandas šīs sezonas “snaipera” Roberta Uldriķa atstāšana rezervē. Taktiskajā ziņā arī līdz ar to veikti pārkārtojumi un, vismaz “uz papīra” tika izmantots 4-1-4-1, ar Fertovu balsta pussarga pozīcijā. Interesanti, ka A. Solovjovs jau “uzbīdīts” līdz centra pussarga pozīcijai. Kas tālāk? Debija uzbrukumā?

Savukārt FK Ventspils atbild ar veselām astoņām izmaiņām sākumsastāvā, laukumā sūtot arī komandas iepriekšējās sezonas rezultatīvāko spēlētāju Ģ. Karlsonu.

Spēles pirmais puslaiks tika aizvadīts ar nospiedušu FK Ventspils pārsvaru bumbas kontrolē, ko līdz patiesi bīstamiem momentiem tā arī neizdevās novest. Savukārt RFS atbildēja ar ātrām pārejām uzbrukumos, nereti izmantojot arī īsās piespēles. Vienā no šādām epizodēm L. Kovel teju nonākot viens pret vienu ar pretinieku vārtsargu sita neprecīzi. Savukārt 30. minūtē Shergelashvili sitienu bloķēja Boranijasevič. Šķiet, ka pirmā puslaika spilgtākā epizode tomēr bija Isajeva un Karlsona sadursme, kuras rezultātā pēdējais no viņiem pameta laukumu ar stipri asiņojošu degunu. Viņa vietā laukumā nāca Alekseev.

Jau otrā puslaika pirmajā minūtē pēc Uvarenko kļūdas piespēlē, lielisku iespēju neizmantoja Njie sitot pāri teju tukšiem vārtiem. Puslaika turpinājumā sekoja ilgstošs FK Ventspils uzbrukums, kas 64. minūtē rezultējās ar Aiyegun gūtiem vārtiem pēc stūra izspēles. Pēc gūtajiem vārtiem spēle kļuva atklātāka un pie labas iespējas pēc centrējuma no stūra sitiena tika uz maiņu nākušais Savaļnieks, bet viņa ar galvu raidītā bumba lidoja nedaudz garām vārtiem. Jau spēles kompensācijas laikā stūra sitiena izspēles laikā uz soda laukumu devās arī RFS vārtsargs Germans Māliņš un tikai Uvarenko meistarība un veiksme ļāva FK Ventspils komandai izvairīties no vārtu zaudējuma. Turpinājumā nekas bīstams vairs neizveidojās un spēle tā arī noslēdzās 0:1.

RFS komandai iespēja revanšēties būs jau pēc dažām dienām, kad trešdien Ventspils OC laukumā abas komandas tiksies Latvijas kausa pusfināla atbildes spēlē. Pirmā cīņa RFS laukumā noslēdzās ar rezultātu 1:1.