ZIEMAS KAUSS 2017

14:45 28. decembris, 2016

"RFS" ar spēli pret Lietuvas klubu "Trakai" atklās tradicionālo Virslīgas organizēto pirmssezonas sagatavošanās turnīru ''Ziemas kauss 2017'', kas šoreiz ar jaunu izspēles sistēmu pulcēs arī Igaunijas un Lietuvas futbola klubus.

''Ziemas kausā 2017’’ startēs visi astoņi SynotTip futbola Virslīgas klubi - RFS, FK Spartaks Jūrmala, FK Jelgava, FK Ventspils, FK Liepāja, Riga FC, FS METTA/Latvijas Universitāte, SK Babīte, kā arī turnīrā piedalīsies pērnās sezonas astotās vietas īpašniece BFC ''Daugavpils, kas turnīrā startēs dalību atteikušās igauņu komandas ''Levadia'' vietā. Papildus Latvijas klubiem pirmo reizi dalībnieku pulkā būs citi Baltijas vadošie futbola klubi – igauņu FC Infonet un Nomme Kalju, kā arī FK Sūduva, FK Trakai un FK Utenis Utena no Lietuvas.

Turnīra mērķis ir klubiem nodrošināt kvalitatīvas pirmssezonas sagatavošanās spēles, taču ņemot vērā, ka jau sezonas ietvaros Virslīgas klubi aizvada vismaz četras savstarpējās spēles (papildus skaitot Latvijas kausa mačus), pēc Latvijas klubu pārstāvju iniciatīvas piektajā jeb jubilejas turnīrā uzaicinājumu startēt saņēma vairāki vadošie Igaunijas un Lietuvas futbola kubi, taču tas ievērojami mainījis turnīra norises formātu. Gan pašmāju, gan ārzemju klubu dažādi saplānoto pirmssezonas gatavošanās posmu saistībā, šoreiz ''Ziemas kauss'' netiks aizvadīts pēc tradicionāla izspēles formāta – apakšgrupu cīņām un finālspēlēm. Jaunā izspēles sistēma paredz, ka ne visi klubi aizvadīs vienādu spēļu skaitu, kā arī komandu pretinieki turnīra ietvaros būs dažādi. Līdz ar to uzvarētāju noteikšanā tiks izmantota uzvarēto spēļu procentuālā vērtība pret aizvadītajām.

''Ziemas kauss 2017'' risināsies vairākās futbola hallēs Rīgā, kā arī Igaunijas un Lietuvas pilsētās.

RFS spēļu grafiks Ziemas Kausā 2017:

14. janvāris 12.30 Trakai – RFS (Sportima Vilnius)

23. janvāris 13.00 RFS – FK Jelgava (Skonto halle)

31. janvāris 13.30 RFS – SK Babīte (Elektrum Olimpiskais centrs)

6. februāris 13.00 RFS - FK Spartaks Jūrmala (Skonto halle)

13. februāris 13.30 RFS - BFC Daugavpils (Elektrum Olimpiskais centrs)

Avots: SynotTip futbola Virslīga

Citi raksti