“Metta” – īpaši jauna komanda ar rezultatīvāko Virslīgas uzbrucēju

16 aprīlis 2021

Jau šo svētdien plkst. 14.00 Hanzas vidusskolas stadionā Optibet Virslīgas 5. kārtas spēlē tiksimies ar “Mettu”. Piedāvājam iepazīties ar mūsu nākamo pretinieku.

Ar vienu punktu turnīra tabulā Metta šobrīd kopā ar Ventspili dala pēdējo vietu, taču šis fakts var būt ļoti mānīgs. Aizvadītajā nedēļas nogalē Metta parūpējās par pagaidām lielāko pārsteigumu šajā Optibet Virslīgas sezonā, kad savā laukumā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Riga FC.

Vienīgos vārtus, eleganti nomānot pretinieku aizsargu, guva Mettas uzbrukuma līderis Junusa Muritala. 21 gadu vecais uzbrucējs no Nigērijas šobrīd ar četriem gūtajiem vārtiem ir rezultatīvākais turnīra futbolists. Iepriekš Muritala spēlēja Turcijā un Beļģijā, taču tieši Latvijā debitēja augstākajā līgā. Muritala šosezon ir veicis 12 sitienus un 7 reizes trāpījis vārtu rāmī. Viņš ir trešais čempionātā pēc veiktajiem sitieniem un pirmais pēc sitieniem vārtu rāmī.

Iepriekš Metta ar 1:4 piekāpās Liepājai, 0:1 Spartakam un 2:3 Daugavpilij.

Instat statistika liecina, ka vidēji spēlē pagaidām šosezon Metta izveido 2.8 vārtu gūšanas iespējas un bumbu kontrolē 40% laika. Spēles laikā mūsu nākamie pretinieki veic 10 sitienus, no kuriem 3,5 lido vārtu rāmī.

Pēc vidējā Instat indeksa Mettas sastāvā bez Muritalas (216) šosezon jāizceļ Kristers Čudars (201), Emīls Birka (197) un Lūkass Vapne (191). Tieši E. Birka veic visvairāk precīzus centrējumus (6). Bez viņa neviens cits spēlētājs šosezon nav veicis vairāk kā vienu precīzu centrējumu.

Interesanti, kurš svētdienas spēlē ar RFS stāvēs Mettas vārtos. Pirmajās trijās kārtās spēlēja Jānis Beks, taču mačā ar Riga FC komandas sastāvā ļoti veiksmīgi debitēja Alvis Sorokins, kurš vairākas reizes lieliski glāba savu komandu.

Salīdzinot mūsu komandas un Mettas statistiku, gandrīz visos komponentos RFS skaitļi ir labāki. Piemēram xG rādītājs ir attiecīgi 1.02 un 2.2, bet precīzi centrējumi vidēji mačā 2.5 un 7. Sitienu vārtu rāmī atšķirība ir 3.5 un 5.5.

Tāpat izrēķinājām Mettas pamatsastāva pēdējā spēlē vidējo vecumu. Mačā pret Riga FC pamatsastāva vidējais vecums bija tikai 19.72 gadi. Iespaidīgs rādītājs, īpaši ņemot vērā rezultātu.

Pirmssezonā RFS un Metta tikās divas reizes. Pirmajā mačā RFS uzvarēja ar 4:0, bet otrajā ar 7:0. Tomēr tās bija pārbaudes spēles, kurās rezultāts nevienai no komandām nebija svarīgākais faktors.

Kā mūsu komandai veiksies pret Optibet Virslīgas jaunāko, taču vienmēr motivēto Mettu, uzzināsim šo svētdien. Mačs Hanzas vidusskolas stadionā sāksies plkst. 14.00. RFS TV piedāvā iespēju noskatīties pirmsspēles reportāžu ar Leonela Strumijas komentāru.

Video: