RFS Helsinkos pieveic Somijas čempioni HJK

29 janvāris 2022

Sestdien trešo pārbaudes spēli sagatavošanās ciklā aizvadīja RFS, kas šoreiz Somijas galvaspilsētā Helsinkos tikās ar šīs valsts čempioni un kausa uzvaretāju HJK. Rīdzinieki pierādīja savu pārākumu ar 2:0 (1:0). 

Spēles sākumā krietni pārliecinošāk darbojās HJK. Laukuma samnieki pārliecinoši kontrolēja bumbu un pārsvarā visi notikumi norisinājās RFS laukuma pusē. Neskatoties uz to, pirmā tiešām bīstamā situācija noslēdzās tieši ar RFS vārtu guvumu. Sedriks Kouadio un Tomislavs Šāričs kopīgiem spēkiem pie centra līnijas pārņēma bumbu, bet ātrajā pretuzbrukumā devās Emersons.

Brazīlietis uzņēma ātrumu un pie soda laukuma robežas lieliski piespēlēja uz labo malu Kevinam Frīzenbihleram, kurš meistarīgi ar otro pieskārienu raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī, 18. minūtē panākot 1:0.

Atlikušajā pirmā puslaika daļā norisinājās līdzvērtīga cīņa, bet labākais moments atkal bija RFS, kad vienatnē pret vārtsargu nonāca pārbaudē esošais Ismails, taču sita nedaudz virs vārtiem.

Otrā puslaika gaitā abas komandas veica daudzas spēlētāju maiņas, bet iespējas izcelties bija abām komandām. Vienīgie vārti tika gūti jau kompensācijas laikā, kad pēc Vitālija Maksimenko centrējuma no kreisās malas ar galvu ļoti precīzi sita Dele Izraels – 2:0. Pēc šī momenta atskanēja tiesneša finālsvilpe.

RFS pamatsastāvs: Černiauskas – Mareš, Lipušček, Jatta, Sorokins – Uzela, Šarič – Emerson, Kouadio, Friesenbichler – Ismail.

Uz maiņu laukumā devās: Nerugals, Žaļeiko, Lizunovs, Pašņevs, Ilič, Stuglis, Varslavāns, Fjodorovs, Maksimenko, Rakels, Ismail.

Video: