RFS – jaunie Latvijas čempioni!

6 novembris 2021

RFS futbola klubs pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē kļuvis par Latvijas čempionu! Optibet Virslīgas noslēdzošajā spēlē RFS izbraukumā ar 2:0 (2:0) pieveica “BFC Daugavpils”. Vārtus guva Tomašs Šimkovičs un Andrejs Iličs. 

Pirms noslēdzošās Optibet Virslīgas kārtas viss bija RFS rokās. Viktora Moroza vadītajai komandai bija nepieciešama uzvara. Situācija būtu sarežģītāka gadījumā, ja RFS neizdotos uzvarēt, bet “Valmiera FC” izbraukumā pieveiktu “Riga FC”. Tomēr, kā izrādījās vēlāk, tur spēle noslēdzās bez vārtu guvumiem, bet RFS uzvarēja un sezonu noslēdza ar četru punktu pārsvaru pār tuvākajiem konkurentiem.

Daugavpilī RFS nevarēja palīdzēt diskvalificētais Artūrs Zjuzins un savainotais Kevins Frīzenbihlers. Neskatoties uz to, viņi bija kopā ar komandu, atšķirībā no Žigas Lipuščeka, kurš dziedēt savainojumu ir devies uz dzimteni.

RFS labi iesāka spēli un jau 8. minūtē atklāja rezultātu, kad pēc Tomaša Šimkoviča izpildītā stūra sitiena ar galvu vārtus guva Andrejs Iličs (1:0). Turpinājumā gan nebija viegli – lai arī RFS kontrolēja bumbu, “Daugavpils” labi aizsargājās un spēle nebija momentiem bagāta.

Puslaika vidusdaļā Emersons ar lielisku sitienu no gaisa raidīja bumbu vārtos, taču tika fiksēta aizmugure, jo Elvis Stuglis bija vārtsargam priekšā aizmugures stāvoklī.

Neskatoties uz to, 44. minūtē rezultāts kļuva jau 2:0. Šoreiz Andrejs Iličs ar papēdi paripināja bumbu Tomašam Šimkovičam, kurš ar kreiso kāju sita precīzi. Šādi arī noslēdzās pirmais puslaiks.

Mača otrajā daļā spēle bija nervoza. RFS nekādi neizdevās gūt trešos vārtus, bet “Daugavpils” komandai bija vairāki īpaši bīstami pretuzbrukumi. Lai gan spriedze turējās līdz pašai spēles izskaņai, RFS noturēja pārsvaru un atskanot tiesneša finālsvilpei sākās svinības!

Spēles protokols, gaita, statistika, saistītie foto un video materiāli ir ērti vienuviet atrodami ŠEIT.

Video: