Iličam lieliski vārti, RFS cīnās neizšķirti ar Maskavas “Dinamo”

13 februāris 2022

Svētdien pirmo pārbaudes spēli Turcijā aizvadīja RFS, kas tikās ar Krievijas Premjerlīgas vicelīderi Maskavas “Dinamo”. Aizraujošā un līdzvērtīgā spēlē ar spēcīgo pretinieku fiksēts neizšķirts 1:1 (1:0). Vienīgos vārtus RFS pēc Renāra Varslavāna piespēles guva Andrejs Iličs. 

Maču Maskavas “Dinamo” iesāka visnotaļ spēcīgā virknējumā. No pirmajām minūtēm laukumā devās tādi vīri kā: Giljermo Valera, Djego Laksalts, Daņiils Fomins, Sebastians Šimaņskis un Fjodors Smolovs. Spēles gaitā uz maiņu nāca arī Fabians Balbuena, Nikola Moro un Arsens Zaharjans. Šo spēlētāju vērtība ir mērāma miljonos, bet dažu no tiem pārsniedz arī 10 miljonus.

RFS šajā spēlē nevarēja palīdzēt savainotie Emersons, Vitālijs Maksimenko, Vladislavs Fjodorovs, Niks Sliede un Artūrs Zjuzins. Visi pārējie bija ierindā.

Tikšanos labāk iesāka “Dinamo”. Pretinieki pirmajās 20 minūtēs izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas pēc RFS kļūdām iesākot uzbrukumus. Vienā no situācijām bumbu vārtu priekšā pēc asas piespēles no labās malas pēdējā brīdī izsita Vladislavs Sorokins, bet mirkli vēlāk izgājienā perfekti darbojās Vītauts Čerņausks.

Puslaika vidusdaļā vadībā izvirzījās tieši RFS. Vispirms Renārs Varslavāns pēc kontakta ar pretinieku nokrita soda laukumā, taču par spīti viņa protestiem tiesnesis 11 metru soda sitienu nepiešķīra. Tomēr pagāja tikai minūte un RFS varēja gavilēt. Rīdzinieki aktīvi presingoja “Dinamo” viņu laukuma pusē un piespieda Krievijas klubu kļūdīties. Bumbu laukuma vidusdaļā pārņēma Tomislavs Šāričs, kurš to uzreiz piespēlēja uz priekšu R. Varslavānam. Pussargs ar vienu pieskārienu to sūtīja tālāk A. Iličam, kurš izpildīja lielisku sitienu no soda laukuma robežas ar kreiso kāju – 1:0!

“Dinamo” šāds rezultāts protams neapmierināja un drīz vien pēc kļūdas laukuma malā bīstamu Jaroslava Gladuševa sitienu atvairīja V. Čerņausks. Vēl pēc kāda laika ārpus soda laukuma spēcīgu sitienu veica F. Smolovs, bet lietuviešu vārtu vīrs atkal bija savā vietā. Vistuvāk vārtu guvumam “Dinamo” bija pēc ļoti bīstama D. Fomina sitiena vārtu tuvajā stūrī ar pirmo pieskārienu, taču RFS atkal glāba V. Čerņausks.

Rīgas klubs ļoti tuvu otrajiem vārtiem bija puslaika vidusdaļā. Petrs Marešs veica labu centrējumu soda laukumā, kur otrajā stāvā dominēja A. Iličs. Serbu uzbrucējs no diezgan sarežģītas situācijas veica perfektu sitienu vārtu rāmī, taču neticamā lēcienā “Dinamo” vārtsargs komandu glāba. Pašā puslaika noslēgumā no labas situācijas soda laukumā sita arī Kevins Frīzenbihlers, bet arī viņam gūt vārtus liedza lielisku “seivu” veikušais Ivans Budačovs. Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās – RFS esot vadībā ar 1:0.

Otrais puslaiks iesākās ar “Dinamo” ātriem vārtiem. No gaisa bumbu vārtos trieca A. Zaharjans (1:1). RFS uz to atbildēja ar A. Iliča sitienu pa vārtu stabu no īpaši asa leņķa pēc K. Frīzenbihlera tālas piespēles.

Pēc nospēlētām 15 minūtēm otrajā puslaikā RFS veica daudzas spēlētāju maiņas. To pašu mača otrajā daļā darīja arī “Dinamo”. Arī turpmāk spēle bija ļoti līdzvērtīga, bet vistuvāk vārtu guvumam bija “Dinamo”. Pēc RFS kļūdas pēdējā uzbrukumā “Dinamo” aizsita nedaudz garām vārtiem.

RFS TV piedāvā noskatīties vārtu guvumus, spēles labāko video momentu apkopojumu, kā arī spēles reportāžu ar A. Iliča komentāru. RFS nometnes aizkulisēm visērtāk sekot Instagramā.

RFS pamatsastāvs: Černiauskas, Mareš, Lipušček, Jagodinskis, Sorokins, Šarič, Uzela, Varslavāns, Kouadio, Friesenbichler, Ilič.

Otrā puslaika gaitā laukumā devās: Nerugals, Rakels, Stuglis, Jatta, Žaleiko, Pašņevs, Birka, Ismael, Gustavo, Vukmanič.

Video: