RFS prezentē savu akadēmiju un telpu futbola komandu 

14 februāris 2023

Īsi pēc vēsturiskā sasnieguma, pirmo reizi iekļūstot UEFA Eiropas Konferences līgas grupu turnīrā, Latvijas čempionvienība futbolā RFS preses konferencē prezentējusi savu jaunatnes akadēmiju un telpu futbola komandu.  

Latvijas visu laiku titulētākais telpu futbola klubs “Nikars”, kas 12 reizes kļuvis par Latvijas čempionu, turpmāk sauksies “RFS Futsal” un būs daļa no RFS futbola piramīdas.

Jebkuram bērnam vai jaunietim, kurš sapņo kļūt par jauno Elvi Stugli, Kasparu Dubru vai Emersonu, turpmāk šāda iespēja būs, pievienojoties “RFS Academy”. Vēlāk akadēmijas audzēkņiem būs iespēja izvēlēties, vai turpināt treniņus futbolā vai attīstīt savas prasmes telpu futbolā, kur treniņus un spēles var viegli apvienot ar studijām.

“RFS Academy” audzēkņiem būs iespēja ikdienā trenēties un spēlēt Baltijā modernākajā sporta kompleksā “LNK Sporta parks”, kā arī Teikā un Mežciemā.

Latvijas futbola leģenda un RFS kluba ģenerāldirektors Māris Verpakovskis neslēpa gandarījumu par to, ka klubs ir spēris nozīmīgu soli savā attīstībā.

“Šī ir ļoti īpaša diena RFS vēsturē. Šodien mēs kļūstam par īstu klubu, jo profesionāls futbola klubs nav iedomājams bez savas akadēmijas. Turklāt bērniem un jauniešiem būs iespēja treniņus aizvadīt ideālos apstākļos jaunatklātajā “LNK Sporta parkā”. Būsim pirmie Latvijā, kur organizācijas audzēkņiem vēlāk būs iespēja pašiem izvēlēties, vai iet profesionāļa ceļu lielajā RFS komandā vai pāriet RFS telpu futbola komandu,” – runāja M.Verpakovskis.

Par “RFS Academy” direktoru kļuvis Egils Trušēlis, bet par sporta direktoru – Latvijas futbola līdzjutējiem labi pazīstamais Andrejs Kaļiņins, kurš šogad ieņēma BFC “Daugavpils” galvenā trenera amatu.

“RFS Academy” veidojas uz esošas jaunatnes futbola sistēmas – futbola skolas “Nikars” bāzes. Uzskatu, ka viena no mūsu stiprajām pusēm elites jauniešu spēlētāju sagatavošanā būs “LNK Sporta parks”, un mūsu uzdevums būs šos laukumus piepildīt ar mūsdienīgu procesu, mērķtiecīgiem, darbspējīgiem elites jauniešu treneriem un azartiskiem, uz attīstību tendētiem spēlētājiem. Tad kādudien RFS kreklā UEFA Eiropas Konferences līgas grupu turnīrā laukumā dosies arī “RFS Academy” sagatavots spēlētājs,” – apgalvoja E.Trušēlis.

Viņam pievienojās arī “RFS Academy” vecākais treneris Dāvis Caune: “Mūsu vīzija ir pozitīva futbola vide, kas ir kvalitatīvi organizēta un vispusīgi droša. Tā sniedz iespēju attīstīties bērniem un jauniešiem gan veselības un personības, gan arī profesionālajā virzienā, kā arī sniedz iespēju pilnveidoties treneriem un personālam. Vēlamies būt idejai vienots kolektīvs, kas sniedz labumu sabiedrībai un Latvijas futbolam.”

Latvijas telpu futbola pasaulē labi pazīstamais “RFS Futsal” prezidents Dmitrijs Zabarovskis bija pārliecināts, ka ar jauno vārdu telpu futbola klubs veiksmīgi turpinās “Nikara” tradīcijas.

“Mainās kluba nosaukums, taču saglabāsim tradīcijas. Esmu pārliecināts, ka “RFS Futsal” spēs veiksmīgi turpināt “Nikara” tradīcijas gan Latvijā, gan Eiropā. Uzskatu, ka kļūšana par vienas futbola ekosistēmas daļu, palīdzēs straujāk attīstīties visiem. Ar lielu nepacietību gaidām pirmās spēles,” – apgalvoja viņš.

“RFS Academy” pieteikšanās anketa: https://forms.gle/6yA3THcYKV5JUhHv6

Visu preses konferences ierakstu iespējams noskatīties zemāk.

Vairāk informācijas par “RFS Academy” iespējams atrast ŠEIT.

Vairāk informācijas par ” RFS Futsal” iespējams atrast ŠEIT.

Video: