Rīgas derbijā sarkanā kartite un nenosargāts pārsvars

30 septembris 2021

Pārceltajā Optibet Virslīgas 20. kārtas spēlē Skonto stadionā Rīgas derbijā tikās “Riga FC” un RFS. Kā jau vienmēr, Rīgas derbijā emocijas sita augstu vilni, bet mačs noslēdzās neizšķirti 1:1 (0:1). 

Pirmajā puslaikā RFS piederēja milzīgs pārsvars, bet mājiniekiem grūti veicās pat tikt pāri laukuma vidusdaļai. Pirmajās 45 minūtēs spēle norisinājās tikai uz vieniem vārtiem, taču ar momentu realizāciju RFS neveicās.

Tomašs Šimkovičs ar elegantu tālsitienu trāpīja pa vārtu stabu, pēc stūra sitiena Andrejs Iličs sita nedaudz virs vārtiem, bija arī vēl vairākas ļoti labas iespējas. Neskatoties uz to, vismaz viens vārtu guvums pirmajā puslaikā neizpalika. 34. minūtē Emersons skaisti apspēlēja vairākus pretspēlētājus un ar spēcīgu sitienu vārtu augšējā stūrī panāca 1:0. Pirmais puslaiks šādi arī noslēdzās.

Mača otrā daļa RFS iesākās neveiksmīgi. Pēc piespēles no kreisās malas soda laukumā ar roku neveiksmīgi nospēlēja Vitālijs Jagodinskis, bet tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu. Felibe Brizola savu iespēju nelaida garām, panākot neizšķirtu 1:1.

Turpinājumā spēle izlīdzinājās un tik izteikta pārsvara spēles ziņā RFS vairs nebija. Spēle atvērās un kādu brīdi komandas sāka spēlēt haotisku uzbrukuma futbolu.

Zīmīgs notikukums gadījās aptuveni 20 minūtes pirms spēles beigām, kad Kevins Frīzenbihlers saņēma sarkano kartīti. Pēc tiesneša domām austriešu uzbrucējs agresīvi nospēlēja pret Vladimiru Kamešu.

Neskatoties uz to, palikuši mazākumā RFS futbolisti sāka spēlēt pat labāk kā pirmajā puslaika daļā. Spēlējot 10 pret 11 RFS bija vairākas labas vārtu gūšanas iespējas. Vienā momentā Emersons apspēlēja pāris pretiniekus un bīstami sita vārtu rāmī, taču savā vietā bija Roberts Ozols. Vairākas reizes bumba garām vārtiem lidoja arī pēc standartsituācijām un piespēlēm no malām.

Lai arī izveidoja ievērojami vairāk vārtu gūšanas iespējas, kamēr pretiniekiem bez 11 metru soda sitienu iespēju praktiski nebija, šoreiz RFS uzvarēt neizdevās. Rīgas derbijs noslēdzās neizšķirti 1:1.

Spēles protokols, mača gaita, saistītie foto un video materiāli ērti vienuviet atrodami spiežot ŠEIT.

Video: