No Tukuma – ar otro uzvaru kabatā

11 aprīlis 2021

Otro uzvaru pēc kārtas Optibet Virslīgā svētdien svinēja RFS, kas Tukumā ar 1:0 (0:0) smagā spēlē pārspēja Jūrmalas Spartaku. Vienīgos vārtus mača 49. minūtē guva paši pretinieki, kad bumbu raidīja savos vārtos.

Šoreiz nekādas izmaiņas RFS komandas pamatsastāvā netika veiktas, bet uz soliņa pirksta savainojumu guvušā Aleksandra Solovjova vietā bija Vladislavs Sorokins.

RFS ļoti aktīvi iesāka maču un dominēja visu pirmo puslaiku. Jau 3. minūtē no asa leņķa bīstami sita Darko Lemajičs, bet pēc Tomaša Šimkoviča centrējuma 22. minūtē Darko trāpīja pa vārtu pārliktni.

Vēl piecas minūtes vēlāk soda laukumā jau T. Šimkovičs sita no labas pozīcijas, taču bumba nedaudz palecās un sitiens neizdevās precīzs.

Jūrmalnieki pirmo mača daļu pavadīja aizsardzībā. Mūsu komandai piederēja ievērojams pārsvars, taču to vārtu guvumā pārvērst neizdevās. Nepalīdzēja arī ļoti daudz stūra sitienu.

Lai nu kā, pēc pārtraukuma 49. minūtē rezultāts beidzot tika atklāts. Roberts Savaļnieks pēc pretinieku pārkāpuma centrēja bumbu soda laukumā, kur to savos vārtos raidīja Vladislavs Soloveičiks – 1:0!

57. minūtē pārsvaru dubultot varēja T. Šimkovičs, taču viņa ļoti spēcīgu raidījumu pēc Petra Mareša piespēles atvairīja vārtsargs.

Mača noslēguma daļa gan mūsu komandai padevās diezgan nervoza. Spartaks pārņēma iniciatīvu un pēdējās 15-20 minūtes regulāri veidoja pozicionālus uzbrukumus. Labākā iespēja mājiniekiem bija jau kompensācijas laika ceturtajā minūtē, kad Ogunjī trāpīja pa vārtu stabu.

Neskatoties uz to, tika izcīnīta otrā uzvara pēc kārtas. Ar septiņiem punktiem RFS turnīra tabulā pakāpās uz ceturto pozīciju, no līderu trio atpaliekot par trim punktiem.