D. Zabarovskis: “Pašlaik tikai divi klubi ir gatavi pilnīgi koncentrēties telpu futbolam”

9 jūlijs 2023

Atskatīties uz iepriekšējo sezonu un iezīmēt turpmākos plānus aicinājām RFS Futsal prezidentu Dmitriju Zabarovski.

Kā Jūs vērtējat RFS Futsal pirmo sezonu?

   Sezona bija ļoti grūta gan emocionāli, gan fiziski. Sezonas vidū pieņēmām grūtu lēmumu – nomainīt treneri. Tas tiešām bija grūts lēmums, jo esmu ļoti pateicīgs Igoram Dacko. Viņš ir un paliek svarīga persona Nikars un RFS Futsal kluba vēsturē, ar savu ieguldīto darbu palīdzot klubu atgriezt Virslīgā un nostiprināties vadošajās pozīcijās Latvijas telpu futbolā. Ar jauno treneri nedaudz izmainījām spēles filozofiju un paaugstinājām treniņprocesa intensitāti. Paldies kolektīvam, kurš to pieņēma, kas sezonas vidū ir īpaši sarežģīti.

Mēs izcīnījām Latvijas Kausu, bet Latvijas čempionātā neizdevās viss, kā vēlētos un zaudējām finālā, bet es jau kādu laiku neuztveru uzvaras, kā mērķi. Uzvaras – tās ir tikai tava darba un sagatavošanās procesa rezultāts. Tāpēc mans mērķis un uzdevums nav vinnēt, bet izveidot klubu – uzvarētāju.

Kā Jūs vērtējat pašreizējo situāciju Latvijas telpu futbolā un tā perspektīvas?

   Pašlaik tikai divi klubi ir gatavi pilnīgi koncentrēties telpu futbolam. Man liekas, ka problēma ir saistīta ar uztveri un attieksmi pret šo sporta veidu. Lielākā daļa no Virslīgas spēlētājiem negrib un nav gatavi spēlēt telpu futbolu, viņi grib vienkarši uzspēlēt. Un tāpēc vasarā viņi grib uzspēlēt futbolu vai pludmales futbolu, un ziemā Telpu futbolu. Mums tas noteikti ir jālabo. Man nav gatava recepte, bet esmu gandrīz parliecināts, ka mums tas ir jārisina visiem kopā – klubiem, federācijai, Telpu futbola līdzjutējiem. Protams, ka interese no citiem futbola klubiem varētu mums palīdzēt ar to. Domāju, ka tādas pilsētas, kā Valmiera vai Liepāja var daudz ko piedāvāt Latvijas telpu futbolam.

Kā iezīmējas nākošās sezonas sastāvs? Komandai pievienojās Miks Babris, Maksims Križanovskis. Vai gaidāmas vēl kādas izmaiņas?

   Lielākais sasniegums ir tas, ka mums izdevās saglabāt mūsu komandas pamatsastāvu. Prieks redzēt mūsu komandā jaunus spēlētājus, un ceru, ka viņi ir Latvijas telpu futbola nākotne. Gribam vēl papildināt sastāvu ar dažiem jauniem vietējiem spēlētājiem. Apsveram iespēju un vedam sarunas arī par leģionāriem, bet leģionārus Latvijas telpu futbolā es vairāk redzu kā “instrumentu”, ko vajag pareizi izmantot. Pirmkārt, leģionāriem būtu jāpalīdz attīstīties mūsu vietējiem spēlētājiem un caur šo prizmu attīstīt arī klubu un Latvijas izlasi. Legionāri Latvijas telpu futbolam var dot ļoti daudz, bet es gribu koncentrēties uz vietējiem spēlētājiem.

Kādi ir kluba mērķi nākamajai sezonai?

Globālais mērķis ir attīstīties katru dienu, ar katru nākamo dienu kļūt vēl labākiem un stiprākiem kā komandai un klubam. Tas ir bezgalīgs process. Bet runājot par sporta rezultāta mērķiem, protams, ka vinnēt Latvijas kausu un čempionātu. Tāds mērķis mums ir pirms katras sezonas, un ar katru nakāmo sezonu mēs esam arvien tuvāk un tuvāk šim mērķim.

No 18.-20. augustam rīkojam turnīru ar augsta līmeņa komandu dalību. Kā radās šī ideja, kāds ir šī turnīra mērķis?

   Turnīrs ir veltīts Raimonda Valta piemiņai, cilvēkam, kurš atdeva milzīgu daļu no sevis Latvijas un, jo īpaši bērnu telpu futbolam. Jā, mums izdevās uz šo turnīru piesaistīt augsta līmeņa komandas, bet katras spēles, un katra turnīra galvenais mērķis ir līdzjutēji. Patiešām ceru, ka mums izdosies izveidot labu pasākumu!