A.Džata pirmo reizi izsaukts uz Gambijas izlasi

17 marts 2021

RFS kluba pussargs Alfuseinijs Džata pirmo reizi saņēmis uzaicinājumu uz Gambijas nacionālo futbola izlasi, kuru martā sagaida divas izšķirošās spēles Āfrikas Nāciju kausa kvalifikācijās turnīrā.

Gambijas izlase šobrīd ieņem pirmo vietu kvalifikācijas D grupā, kur tai konkurenci sastāda Angola, Kongo Demokrātiskā Republika un Gabona. Gambijas izlasei ir unikāla iespēja pirmo reizi vēsturē nodrošināt vietu Āfrikas Nāciju kausa finālturnīrā.

25. martā Gambiju sagaida spēle ar Angolu, bet četras dienas vēlāk Kinšasā mačs ar Kongo Demokrātiskās Republikas komandu.

Situācija D grupā ir ļoti aizraujoša. Šobrīd pa septiņiem punktiem ir Gambijai un un Gabonai, bet Kongo Demokrātiskā Republika atpaliek vien par punktu. Interesanti, ka 16. novembrī savstarpējā spēlē Gambija ar 2:1 pārspēja Gabonu, kuras sastāvā spēlēja arī Londonas Arsenal superzvaigzne Aubamejangs.

21 gadu vecais A.Džata var spēlēt gan balsta pussarga, gan centra aizsarga pozīcijā. RFS klubam viņš pievienojās šajā starpsezonā.

2018. gadā viņš kopā ar Gambijas U-20 izlasi triumfēja starptautiskajā WAFU/FOX turnīrā Libērijā, kur guva arī uzvaras vārtus finālā pret mājiniekiem (2:1).