Adams Marhijevs izrauj uzvaru pār “Audu”

3 maijs 2024

Pateicoties čeha Petra Mareša realizētajam brīvsitienam un somu pussarga A. Marhijeva vārtiem spēles beigu nogrieznī, RFS izdevās atspēlēties un uzsākt Virslīgas otro apli ar trim punktiem.

Savu pirmo spēli sākumsastāva kopš gūtā savainojuma spēlē pret “Mettu” aizvadīja Darko Lemajičs, kurš aizstāja Ismaelu, kā arī, pēc Rīgas Derbija, Viktors Morozs Dragoljuba Saviča vietā izvēlējās sākt Mikazi Nagasavu.

Jau spēles pirmajā minūtē RFS varēja atklāt rezultātu, kad “Audas” vārtsargs Raivo Stūriņš zaudēja bumbu ārpus soda laukuma. Emersons uzreiz izpildīja sitienu, taču tas tika atvairīts. Tomēr ar to uzbrukums nebija beidzies. Atlēkusī bumba nonāca pie D. Lemajiča, kurš to raidīja vārtu virzienā, bet aizsargs Vjačeslavs Isajevs pēdējā brīdī bumbu paspēja nocelt no vārtu līnijas.

Neskatoties uz šo agro momentu, tā bija “Auda”, kas pirmā izvirzījās vadībā, pēc tam kad Mora Tallā centrējums pie tālā vārtu staba sasniedza Mateušu Klementi, kurš ar pirmo pieskārienu no gaisa raidīja bumbu vārtos (0:1).

Desmit minūtes vēlāk pie “Audas” vārtiem tika nozīmēts brīvsitiens, kuru spēja realizēt P. Marešs, gūstot vārtus jau otro spēli pēc kārtas. Viņa pa zemi sistā bumba maģiski dažus metrus no vārtu līnijas palecās gaisā un ielidoja vārtos, tādējādi atstājot R. Stūriņu bez variantiem (1:1).

Otrajā puslaikā RFS turpināja ofensīvu, meklējot otros vārtus. Laba iespēja spēles 60. minūtē radās aizsargam Elvim Stuglim,taču latvietis bumbu no tuvas distances ar galvu sita pāri vārtiem.

Tomēr uzvaras vārtus, tāpat kā komandu pirmajā šīssezonas duelī, RFS izdevās atrast, kad pēc standartsituācijas izspēles Emersona sitiens tika bloķēts, bumbai iesprūstot vārtu priekšā, radot haosu. Vismierīgākais šajā haosā bija A. Marhijevs, kurš pretiniekam atņēma bumbu un to trieca vārots starp vārtsarga kājām, izraujot dramatisku uzvaru (2:1).

Nākamo mājas spēli aizvadīsim 10. maijā, kad uzņemsim “Liepāju”. Biļetes uz šo spēli pieejamas ŠEIT. Iepriekšpārdošanā tās ir lētākas.

Spēles foto galerija pieejama ŠEIT.

Komandu sastāvi, statistika un citi saistītie materiāli ir pieejami ŠEIT.

Gregors Spricis

Video: