Ātri D.Saviča vārti garantē uzvaru Jelgavā

26 septembris 2023

Pēc iekļūšanas Latvijas kausa finālā, svētdien RFS devās uz Jelgavu, lai turpinātu konkurentu pakaļdzīšanos Virslīgā. Pateicoties ātriem Dragoljuba Saviča vārtiem, RFS svinēja svarīgu uzvaru ar 1:0 (1:0). 

Saņemtās sarkanās kartītes Rīgas derbijā dēļ, spēlē nevarēja piedalīties aizsargs Žiga Lipuščeks, kura vietu pamatsastāvā ieņēma Vitālijs Jagodinskis. Tāpat RFS trenera Viktora Moroza rīcībā šoreiz nebija Stefana Paniča un Sedrika Kouadio, kurus no pirmajām minūtēm laukumā aizvietoja Artūrs Zjuzins un Gļebs Žaleiko.

Jau spēles 5. minūtē RFS izvirzījās vadībā, kad, pēc izcilas tālās Adama Marhijeva diagonālās piespēles, Dragoljubs Savičs skaisti uzņēma bumbu un ar kreiso kāju to raidīja vārtu rāmī (1:0).

RFS turpināja veidot momentus, pārsvarā no kreisā flanga, kad ar bīstamiem sitieniem vai piespēlēm vārtu priekšā uzdarbojās Petrs Marešs un D. Savičs.

RFS arī turpinājumā piederēja iniciatīva, taču palielināt pārsvaru neizdevās. Pēc skaistas kombinācijas un Jāņa Ikaunieka piespēles otrajā puslaikā Ismaels ar galvu no izcilas pozīcijas trāpīja pretiniekam pa kāju, bet pirmais pie bumbas nonāca Darko Lemajičs, triecot to vārtu tīklā. Diemžēl šie vārti netika ieskaitīti aizmugures stāvokļa dēļ.

Labs moments jau dažas minutes vēlāk bija Ismaelam, kurš pozīcijā ar muguru pret vārtiem centās nogādāt bumbu vārtos, taču viņa spēcīgo sitienu no vārtu līnijas “nocēla” pretinieku aizsargs.

15 minutēs pirms spēles pamatlaika beigām Jelgavai radās laba iespēja, lai izlīdzinātu rezultātu, kad, iznākot no vārtiem, bumbā neizdevās nospēlēt RFS vārtsargam. Par laimi komandu glāba Petrs Marešs, kurš paspēja izsist bumbu pirms tā nonāca pie pretinieku uzbrucēja.

Spēles beigu nogrieznī iespēja dubultot pārsvaru radās Vitālijam Jagodinskim, taču arī viņa sitiens ar galvu tika atvairīts, spēlei noslēdzoties ar minimālu RFS uzvaru 1:0.

Nākamā RFS mājas spēle norisināsies sestdien 30. septembrī, kad “LNK Sporta Parkā” uzņemsim “Liepāju”. Biļetes pieejamas spiežot ŠEIT. Iepriekšpārdošanā tās ir lētākas.

Detalizēta spēles statistika, protokols un foto galerija atrodami ŠEIT.

Gregors Spricis

Video: