Debijā UEFA Čempionu līgā – minimāls zaudējums Helsinkos

8 jūlijs 2022

Trešdien savu debiju prestižajā UEFA Čempionu līgas turnīrā piedzīvoja Latvijas čempionvienība RFS, kas pirmās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē ar 0:1 (0:1) Helsinkos piekāpās titulētajam Somijas klubam HJK.

Šajā mačā RFS nevarēja palīdzēt Pāvels Šteinbors, kurš iedzīvojās savainojumā pirmsspēles treniņā. Joprojām savainojumu ārstē Karolis Uzela un Sedriks Kuadiu, kuri netika pieteikti pirmajai Eirokausu kārtai. Ārpus pieteikuma šoreiz palika arī Deniss Rakels.

Spēli abas komandas iesāka ļoti uzmanīgi vairāk skatoties uz to, kādu futbolu piedāvās pretinieki. Mača sākums bija visnotaļ piesardzīgs. Diemžēl 11. minūtē līdz ar pirmo sitienu krita vārti – Tomislavs Šaričs riskanti piespēlēja atpakaļ, kur Stefans Paničs pēc kontakta ar pretinieku nonāca uz zāliena, bet Manuels Martičs raidīja bumbu vārtos no ļoti tuvas distances (0:1).

Šajā situācijā S. Paničs un visa RFS komanda bija pārliecināta par noteikumu pārkāpumu, taču tiesnesis to nefiksēja. Kopumā pirmajā puslaikā nedaudz labāk izskatījās HJK. Mūsu komanda nespēlēja pārliecinoši, pieļāva kļūdas uz līdzenas vietas un neko īpaši bīstamu neizveidoja.

Otrajā puslaikā situācija mainījās. RFS sāka darboties pārliecinošāk, agresīvāk un pilnībā pārņēma iniciatīvu. Mača otrajā daļā pārsvarā spēle norisinājās HJK laukuma pusē, taču ne pēc centrējumiem, ne citām situācijām īsti nonākt labās sitiena pozīcijās neizdevās. Vienīgais bīstamais sitiens puslaika vidusdaļā padevās Artūram Zjuzinam, kura sitienu no gaisa atvairīja vārtsargs.

Spēle šādi arī noslēdzās 0:1. Interesanti, ka HJK vārtu guvumam pietika ar vienu vienīgu sitienu vārtu rāmī visas spēles garumā. Izšķirošā atbildes spēle 12. jūlijā plkst. 18.30 norisināsies Slokas stadionā Jūrmalā. Biļetes cena šobrīd tikai 5 eiro. Biļetes pieejamas ŠEIT.

RFS pamatsastāvs: Černiauskas – Mareš, Lipušček, Jagodinskis, Sorokins – Šarič, Panič – Emerson, Zjuzins, Friesenbichler – Ilič.