Emersona vārti garantē uzvaru Valmierā

4 maijs 2021

Trešo uzvaru pēc kārtas Optibet Virslīgā otrdien izcīnīja RFS, kas izbraukumā ar 1:0 (1:0) pārspēja “Valmiera FC”. Vienīgos vārtus guva Emersons, bet šī uzvara ļāvusi turnīra tabulā pacelties uz pirmo vietu!

Viktors Morozs komandas pamatsastāvā sūtīja tieši to paču vienpadsmitnieku, kurš iesāka Rīgas derbiju. Sākums mūsu komandai padevās lielisks. Jau otrajā minūtē Emersons ielauzās soda laukumā, taču nomānījis aizsargus sita nedaudz garām tālajam vārtu stabam.

12. minūtē RFS izspēlēja lielisku kombināciju un pēc Petra Mareša piespēles no kreisās malas no ērtas pozīcijas soda laukumā ar galvu virs vārtiem sita Darko Lemajičs.

RFS turpināja vētraini un 14. minūtē izvirzījās vadībā. Pēc Artūra Zjuzina piespēles Emersons soda laukumā atrada nelielu plaisu un ar precīzu sitienu kreisajā stūrī izvirzīja mūsu komandu vadībā – 1:0!

Puslaika vidusdaļā divus bīstamus sitienus veica Daisuke Jakota. Ja ar pirmo tālsitienu Vītauts Čerņausks viegli tika galā, tad 32. minūtē no soda laukuma japāņa sitiens jau bija krietni bīstamāks, taču arī šoreiz lietuviešu vārtsargs noreaģēja. Vistuvāk vārtu guvumam pretinieki bija puslaika izskaņā, kad Luka Gadrani pēc stūra sitiena sita ar galvu, taču bumbu spēja izsist Vitālijs Jagodinskis.

50. minūtē pie labas iespējas tika RFS, kad no aptuveni 20 metriem soda sitienu izpildīja Tomašs Šimkovičs, taču komandas kapteiņa raidītā bumba lidoja pāri vārtiem.

58. minūtē Raimonds Krollis izpildīja sitienu no soda laukuma robežas, bet trāpīja tieši virsū V. Čerņauskam, kurš bija ieņēmis labu pozīciju.

Atlikušajā laikā “Valmiera FC” izveidoja vienu lielisku iespēju gūt vārtus, taču 76. minūtē pēc tālas piespēles pie tālā staba uzbrukumu nespēja precīzi noslēgt Sovs. RFS spēja nosargāt svarīgu uzvaru, kas ļāvusi turnīra tabulā pakāpties uz pirmo vietu.