Emocijām bagātā spēlē – neizšķirts ar Maltas čempioni

5 augusts 2022

Latvijas čempionvienība RFS ar neizšķirtu 1:1 (0:1) iesākusi UEFA Eiropas Konferences līgas 3. kvalifikācijas kārtu. Mačā ar Maltas čempioni “Hibernians” rīdzinieki neizmantoja 11 metru soda sitienu, bet izlīdzinājumu Andrejs Iličs panāca pašā mača izskaņā. 

Viktors Morozs šoreiz pamatsastāvā sūtīja Denisu Rakelu, kurš pirmajā Eirokausu kārtā nebija pieteikumā. Tikmēr Jovanu Vlalukinu, kurš ir apslimis, labajā aizsardzības malā nomainīja Alfuseinijs Džata. Īsti spēlei gatavs nebija arī Kevins Frīzenbihlers, kurš izlaida vairākus treniņus pirms spēles.

RFS aktīvāk iesāka spēli un jau pirmajās minūtēs izveidoja vairākus bīstamus momentus. Vistuvāk mērķim bija D. Rakels, taču pēc viņa sitiena pretinieki bumbu izsita no vārtu līnijas.

Mājinieki aktīvi uzbruka caur kreiso flangu, kur spēlēja Emersons, tikmēr pretinieki aizsargājās un meklēja iespējas pretuzbrukumos. Mača 26. minūtē “Hibernians” palika desmit vīru sastāvā, jo no laukuma tika noraidīts Teilors, kurš pēc saņemtās dzeltenās kartītes turpināja agresīvi runāt ar spēles tiesnesi un par to tika sodīts.

Pēc šīs situācijas nākamajās desmit minūtēs laukumā bija daudz emociju, bet īsā laika brīdī vairāki spēlētāji saņēma dzeltenās kartītes. Starp viņiem arī Artūrs Zjuzins, kurš drīz vien tika nomainīts laukumā sūtot Vladislavu Fjodorovu, tikmēr Alfuseinijs Džata tādējādi pārgāja uz laukuma centru.

Neskatoties uz spēli mazākumā “Hibernians” vairākas reizes bija tuvu vārtu guvumiem. Vispirms RFS glāba Pāvels Šteinbors, bet 39. minūtē viņš bija bezspēcīgs pret Danstona Vellas sitienu (0:1). Puslaika kompensācijas laikā ļoti tuvu vārtu guvumam ar galvu bija Andrejs Iličs, taču bumba lidoja nedaudz virs vārtiem.

Otro puslaiku RFS iesāka aktīvi un bija ļoti tuvu izlīdzinājumam jau pirmajā minūtē. Visa spēle norisinājās Maltas kluba laukuma pusē. 50. minūtē Emersons ielauzās soda laukumā, kur tika nogāzts. Tiesnesis nozīmēja 11 metru sitienu, taču Petra Mareša mēģinājumu atvairīja vārtsargs…

RFS arī turpinājumā piederēja spēles kontrole, taču ar bīstamu momentu veidošanu īsti nevedās tā, kā gribētos. Izlīdzinājumu izdevās panākt 85. minūtē pēc auta iemetiena. A. Džata izmeta bumbu tālu soda laukumā Stefanam Paničam, kurš ar galvu to pārvirzīja tuvāk vārtiem, bet tur divcīņa apsteidzot pretinieku 1:1 panāca A. Iličs!

Atlikušajā laikā RFS pilnībā dominēja un vairākas reizes bija neticami tuvu uzvaras vārtiem, taču futbola Dievs šoreiz stāvēja “Hibernians” klāt. Izšķirošā spēle pēc nedēļas norisināsies Maltā.

Spēles statistika, saistītie foto un video materiāli atrodami ŠEIT.

Video: