Ko par “Valmiera FC” runā skaitļi?

3 maijs 2021

Šo otrdien Optibet Virslīgā sagaida īpaša spēle. Viesos tiksimies ar čempionāta līdervienību “Valmiera FC”, kurai sezonas ievadā dramatiski piekāpāmies ar 2:3. Kā ierasts, aicinām iepazīties ar pretinieku komandu detalizētāk. 

Turnīra tabulā “Valmiera FC” šobrīd tiešām stāv pāri visam un ieņem pirmo vietu ar 17 izcīnītajiem punktiem. Mūsu komandai ir par trim punktiem mazāk, tādēļ uzvara ļautu šo situāciju mainīt.

Lai gan atrodas pirmajā tabulas vietā, mūsu nākamie pretinieki pēc gūtajiem vārtiem piekāpjas ne tikai mums (13 pret 18), bet arī “Riga FC” (13 pret 17). Aizsardzībā gan ar septiņiem ielaistajiem vārtiem “Valmiera FC” kopā ar “Riga FC” demonstrē labākos skaitļus (mums šobrīd deviņi ielaistie vārti).

“Valmiera FC” šobrīd ir vienīgā komanda, kas Optibet Virslīgā šogad vēl nav piedzīvojusi zaudējuma rūgtumu. Tamaza Pertijas vadītā kluba noskaņojums pirms cīņas ar RFS noteikti ir lielisks – sestdien izcīnīta iespaidīga uzvara ar 2:1 pār “Riga FC”, turklāt jāatzīst, ka trīs punktus valmierieši izcīnīja tādēļ, ka parādīja krietni saturīgāku futbolu.

Ja pirmssezonas prognozēs mediji “Valmiera FC” pārsvarā redzēja trešajā vai ceturtajā vietā, tad šobrīd jāatzīst, ka tieši “Valmiera FC” ir čempionāta karstākā komanda. Vienīgos punktus šosezon valmierieši savā laukumā zaudēja pret BFC “Daugavpili”, cīnoties neizšķirti 2:2.

Hanzas vidusskolas stadionā sezonas pirmajā spēlē otrdienas pretiniekiem piekāpāmies ar 2:3. Lai gan pēc Emersona piespēles Darko Lemajičs ļoti ātri mūs izvirzīja vadībā (1:0), vēlāk par kļūdām nācās samaksāt dārgi: divus vārtus guva Raimonds Krollis, vienu precīzu sitienu pievienoja Džibrils Gejs (1:3), bet ar D. Lemajiča (2:3) otrajiem vārtiem bija par maz. Pēdējā uzbrukumā no vārtu līnijas bumbu izsita Ēriks Punculs, kas nozīmēja tikai vienu – sezona iesākta bez izcīnītajiem punktiem.

Ar pieciem gūtajiem vārtiem šobrīd rezultatīvākais komandā ir jaunpienācējs Raimonds Krollis. Trīs reizes ar precīziem sitieniem izcēlās Obrahima Sovs, bet Luka Silagadze ir labākais čempionātā rezultatīvajās piespēlēs – 5.

Visvairāk sitienus ir veicis I. Sovs (9), R. Krollis (8) un Džibrils Gejs (7). Visvairāk vārtu gūšanas iespējas ir izveidojis L. Silagadze (10), bet centrējumus veicis Alvis Jaunzems (12).

Pēc vidējā instat indeksa jāisceļ Dava (266), Daisuke Jokota (250) un L. Silagadze (247).

“Valmiera FC” statistika šosezon vidēji spēlē: 

Gūtie vārti: 1.86

xG: 2.2

xPunkti: 1.94

Izveidote momenti: 8 (realizācija 23%)

Dzeltenās kartītes: 2.9

Stūra sitieni: 6

Sitieni: 19

Sitieni vārtu rāmī: 7

Piespēles: 471 (precīzas 80%)

Atslēgas piespēles: 8 (precīzas 50%)

Centrējumi: 15 (precīzi 32%)

Uzvarētās divcīņas: 53%

Bumbas kontrole: 54%

 

Spēle starp “Valmiera FC” un RFS sāksies otrdien plkst 18.00. Tiešraidi vēro kanālā Sportacentrs.com TV.

Video: