Ko sagaidīt no lielā Rīgas derbija? Skaitļi un fakti

16 septembris 2023

Jau šodien “LNK Sporta Parkā” norisināsies lielais Rīgas derbijs. RFS īpaši svarīgā spēlē uzņems “Riga FC”. Visas biļetes ir izpārdotas. Šī ir viena no atslēgas spēlēm cīņā par 2023. gada Virslīgas titulu. 

Pēc abu komandu piedzīvotajiem zaudējumiem pirms izlašu pārtraukuma, situācija tabulā nav mainījusies. RFS, pēc 389 dienas garās nezaudēto spēļu sērijas, piedzīvoja savu pirmo zaudējumu Virslīgā pret čempioni “Valmiera FC” (0:1), tikmēr “Riga FC” piedzīvoja negaidītu zaudējumu “Skonto” stadionā pret “FS Jelgava” (3:5). “Riga FC” pašlaik ieņem pirmo vietu tabulā ar 70 punktiem, kamēr RFS atpaliek tikai par trīs punktiem. Viss var mainīties jau šodien.

Abas galvaspilsētas komandas šosezon ir bijušas ļoti rezultatīvas, bieži pārliecinoši dominējot pār saviem pretiniekiem. RFS 28 spēlēs ir guvusi 76 vārtus, kas vidēji ir gandrīz trīs vārti spēlē (precīzāk – 2.7), tikmēr “Riga FC” ir guvusi 74 vārtus (2.6 vārti spēlē).

Ja skatāmies no aizsardzības viedokļa, RFS šajā rādītājā arī ir nedaudz labāka. Šosezon Virslīgā RFS ielaidusi tikai 12 reizes, kas ir mazāk nekā 0.5 vārti spēlē. Paralēli tam, RFS ir nosargājusi savus vārtus neskartus 18 spēlēs no nospēlētajām 28. “Riga FC” ir ielaidusi nedaudz vairāk – 17 vārtus, sausā nospēlējot 16 reizes.

RFS divi rezultatīvākie spēlētāji līdz šim ir bijuši Jānis Ikaunieks un Emersons. Jāņa sniegums pēdējā laikā ir bijis lielisks, regulāri izceļoties ar vārtu guvumiem un rezultatīvām piespēlēm. Kopumā viņam šosezon desmit vārtu guvumi un četras rezultatīvas piespēles. Spilgts ir bijis arī Emersons. Viņam deviņas rezultatīvas piespēles un seši vārti. Divus vārtus Emersons guva tieši Rīgas derbijā “Skonto” stadionā.

“Riga FC” rindās rezultatīvākais spēlētājs nepārprotami ir uzbrucējs Marko Regža, kurš pašlaik ir arī Virslīgas labākais vārtu guvējs ar 16 vārtiem savā kontā. Bez viņa noteikti jāizceļ arī komandas līderis, Brazīlijas flanga uzbrucējs Duglass Aureliu, kura kontā ir astoņi vārti un astoņas rezultatīvas piespēles.

Abi galvaspilsētas klubi šosezon savā starpā ir spēkojušies trīs reizes. Iznākums visās reizēs ir bijis neizšķirts (1:1, 0:0, 2:2). Taču, ja ielūkojamies vēl tālākā pagatnē, pēdējās 10 savstarpējās spēlēs, trīs reizes ir uzvarējusi RFS, sešas spēles noslēgušās neizšķirti, bet “Riga FC” pārāka bija vienreiz.

Pēdējās desmit spēlēs kopumā gūti 20 vārti, tātad vidēji divi vārti spēlē. 11 vārtus ir guvusi RFS un 9 – “Riga FC”. Visspilgtāk Rīgas derbijos sevi ir pierādījis tieši Emersons. Desmit spēļu nogrieznī viņš ir izcēlies ar visvairāk vārtu guvumiem (5), tādējāi gūstot 25% no visiem vārtiem pēdējos desmit Rīgas derbijos.

Šajās desmit spēlēs abas komandas kopā ir savākušas 65 kartītes – 56 dzeltenās un 9 sarkanās. Vidēji tās ir 6.5 kartītes spēlē. RFS šajā laika posmā ir reģistrējusi 24 dzeltenās un 1 sarkano kartīti, kamēr “Riga FC” – 31 dzelteno un 8 sarkanās kartītes.

Spēles sākums šodien paredzēts plkst. 16.00. Tiešraide būs pieejama LTV7 kanālā.

 

Sagatavoja Gregors Spricis