Mājās sagraujam “Liepāju”

13 maijs 2024

Saulainā maija vakarā RFS otro reizi šosezon ar trīs vārtu deficītu pārliecinoši pārspēja Tamaza Pertijas “Liepāju”.

Atskatoties uz sāpīgo zaudējumu viesos pret “Valmieru”, Viktors Morozs starta vienpadsmitniekā veica trīs izmaiņas – Darko Lemajičam, Dragoljubam Savičam un Mārcim Ošam visiem sākot spēli. Attiecīgi uz soliņa spēli iesāka Ismaels, Roberts Savaļnieks un Elvis Stuglis.

Spēles pirmajās minūtēs vārtu konstrukciju norībināja Adams Marhijevs, kad viņa ārpus soda laukuma raidītā bumba atsitās pret vārtu stabu.

Taču ilgi RFS faniem nenācās gaidīt, jo spēles 17. minūtē mājiniekus ar skaistu sitienu ar galvu vadībā izvirzīja Darko Lemajičs (1:0). Dažas minūtes vēlāk laba iespēja dubultot pārsvaru bija Mārcim Ošam, taču liepājniekus atkal no vārtu zaudējuma glāba vārtu stabs.

Arī otros vārtus D. Lemajičs guva pēc Sedrika Kouadio piespēles, kuram šī bija 150. spēle RFS kreklā, dubultojot pārsvaru (2:0).

Tomēr neskatoties uz rīdzinieku acīmredzamo dominanci, vienus vārtus viesiem izdevās atgūt, kad ar akrobātisku sitienu izcēlās Mustafa Diāvs (2:1).

Pārtraukumā V. Morozs laukumā D. Saviča vietā sūtīja Mikazi Nagasavu, kurš uzreiz izcēlās ar vārtu guvumu pēc tam kad no gaisa bumbu no tuvas distances raidīja vārtos (3:1).

Tamazam un “Liepājai” vairs nervi neturēja, kas 60. minūtē rezultējās sarkanajā kartītē, kuru par noteikumu pārkāpumu pret Sedriku Kouadio saņēma Čeiks Fejs. Tādējadi “Liepāja” atlikušo spēles daļu aizvadīja ar desmit laukuma spēlētājiem.

Kompensācijas laikā spēlei punktu pielika gruzīns Laša Odišarija, kurš pēc mēneša prombūtnes devās laukumā no soliņa, pēc Jāņa Ikaunieka piespēles triecot bumbu vārtos pret vārtu pārliktni (4:1). Jāpiemin, ka šie bija Lašas pirmie vārti RFS kreklā.

Nākamo spēli aizvadīsim jau šotrešdien, viesos spēkojoties ar “Jelgavu”. Savkurāt nākamo mājas spēli LNK Sporta Parkā aizvadīsim 20. maijā pret “Daugavpili”. Biļetes uz šo spēli pieejamas ŠEIT. Iepriekšpārdošanā tās ir lētākas.

Spēles foto galerija pieejama ŠEIT.

Komandu sastāvi, statistika un citi saistītie materiāli ir pieejami ŠEIT.

Gregors Spricis

Video: