Neticamā sezonas izskaņā kļūstam par Latvijas čempioniem!

12 novembris 2023

Neticamā Virslīgas 2023. gada sezonas izskaņā RFS dramatiski kļuva par Latvijas čempioniem! Sezonas noslēdzošajā spēlē “LNK Sporta Parkā” RFS ar 1:0 (0:0) smagā spēlē pārspēja “Mettu”, bet Valmierā mājinieki atņēma punktus “Riga FC” (1:1), kas mūsu klubam ļāva sezonas izskaņā pirmo reizi nonākt tabulas galvgalī!

Treneru štābs izmaiņas sastāvā salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli pret “Super Novu” neveica, laukumā sūtot nemainīgu starta vienpadsmitnieku ar Pāvelu Šteinboru vārtos. Spēles sākumā RFS uzreiz veica tūlītēju spiedienu, radot vairākus momentus.

14. minūtē Stefans Paničs izdarīja tālsitienu, taču bumba lidoja garām vārtiem. 20. minūtē Roberts Savaļnieks izpildīja centrējumu, un Žigas Lipuščeka ar galvu raidītā bumba nokļuva tieši vārtsargam rokās. 32. minūtē Danielam Ontužānam ar veiksmīgu solo reidu no laukuma malas izdevās tikt līdz centram un uzsist, bet pēc vairākiem rikošetiem bumba nesasniedza vārtus.

Pirmajam puslaikam beidzoties, RFS neizdevās iegūt vadību. Otrajā puslaikā komanda laukumā devās ar vēl lielāku motivāciju, jo zināja, ka iespējas izcīnīt titulu ir reālas, ņemot vērā to, ka Valmierā notiekošās spēles pirmā daļa arī beidzās bez vārtu guvumiem.

58. minūtē S. Paničs, atrodoties pretī vārtiem tuvu soda laukumam, piespēlēja pa kreisi P. Marešam, kurš ar vienu pieskārienu izdarīja jaudīgu sitienu ar kreiso kāju, bet bumba lidoja pāri vārtiem. 66. minūtē panervozēt lika P. Šteinbora iziešana no vārtiem, cenšoties novērst izgājienu viens pret vienu, lai gan bumba nokļuva pie pretinieku spēlētāja, komandas aizsargi palīdzēja droši tikt galā ar šo situāciju, bloķējot sitienu.

75. minūte bija spēles pagrieziena punkts, jo “Mettas” aizsargs soda laukumā aiz rokas parāva asu izrāvienu veikušo Jāni Ikaunieku. Tika piešķirts 11 metru sitiens, kuru pats J. Ikaunieks arī realizēja, būtiski pietuvojot RFS titula iegūšanai – 1:0.

Desmit minūtes līdz pamatlaika beigām radās vēl viens bīstams moments, kurā uz maiņu nākušais Artūrs Zjuzins veica diagonālu piespēli gar vārtiem, taču J. Ikaunieka sitiens no šaura leņķa bija neprecīzs. Tuvojoties pamatlaika beigām, notikumi saasinājās arī ārpus laukuma robežām, tāpēc no spēles tika izraidīti abu komandu galvenie treneri.

Sākoties kompensācijas laikam, spēle Valmierā jau noslēdzās ar neizšķirtu, tādēļ RFS pēdējās minūtēs atlika neielaist vārtus, lai kļūtu par 2023. gada Virslīgas čempioniem. Atskanot tiesneša svilpei, komanda, aplausiem un prieka saucieniem skanot, metās skrējienā pie līdzjutējiem! Ar smaidiem sejās, strauji pukstošām sirdīm un laimē starojošām acīm svinības varēja sākties!

Čempionu spēles plašo foto galeriju izbaudi spiežot ŠEIT.