“Noah Jūrmala” – pretinieks, kuru prognozēt nav iespējams

28 aprīlis 2021

Jau ceturtdien RFS pirmo reizi aizvadīs spēli uz dabīgā zālāja. Jāņa Skredeļa stadionā Optibet Virslīgas spēlē uzņemsim “Noah Jūrmala”. Aicinām iepazīties ar šo neprognozējamo pretinieku.

“Noah Jūrmala” Latvijas čempionātā iesaistījās vien pagājušajā nedēļā, kad 8. kārtas spēlē nespēja nopietnāk pretoties “Spartakam” un zaudēja ar 0:5.

Būtībā “Noah Jūrmala” ir Latvijas pirmās līgas uzvarētājs Daugavpils “Lokomotiv”. Lai gan šo klubu pēc sezonas iegādājās “Noah” holdings un uzreiz nomainīja nosaukumu, tomēr pirms paša sezonas sākuma armēņu investori klubu pameta, bet dažas dienas pirms čempionāta sākuma tam tika atņemta licence dalībai Virslīgā.

“Noah Jūrmala” ar to nebija mierā un vērsās sporta arbitrāžas tiesā, kas pieņēma lēmumu “Noah Jūrmala” atgriezt licenci dalībai turnīrā līdz brīdim, kad būs izskatīta visa lieta. Tieši šādi mūsu rītdienas pretinieki jau pēc sezonas sākuma negaidīti iesaistījās Virslīgā.

Uz ko īsti ir spējīgi turnīra jaunpienācēji, šobrīd ir grūti pateikt. Saprotams, ka Virslīgā iesaistīties ļoti ātri brīdī, kad pārējās komandas ir nospēlējušas jau piecas spēles, nav tas vieglākais uzdevums. Ja pārējās komandas jau ir uzņēmušas labu spēļu ritmu, tad “Noah Jūrmala” šobrīd drīzāk atrodas savdabīgā pirmssezonas sagatavošanās posmā.

No tiem futbolistiem, kas “Noah Jūrmala” pamatsastāvā laukumā devās pirmajā spēlē ar “Spartaku”, jāizceļ Klāvs Kramēns, Alans Siņeļņikovs, Ofosu Apija un Aleksejs Grjaznovs. No tiem, kas devās pēc pārtraukuma, vajadzētu pieminēt Miraklu Nvaorizu.

Visi šie spēlētāji ir pietiekami labi zināmi Latvijā, taču gan pamatsastāvā, gan uz rezervistu soliņa bija arī tādi spēlētāji, kuri Latvijas futbola līdzjutējiem nav labi pazīstami, vai arī iepriekš nav spēlējuši tāda līmeņa turnīrā.

Pēc debijas spēles ar “Spartaku” krievu treneris Artjoms Gorlovs runāja par to, ka šobrīd viņam ir prieks par to, ka puiši vispār devās laukumā un cīnījās. Viņš atzīmēja to, ka komanda ir pirmssezonas stadijā un tai būs ļoti vajadzīgs laiks, lai spētu nopietnāk pretoties sāncenšiem. Tiesa, viņš tāpat uzsvēra, ka ar laiku “Noah Jūrmala” gaidāmi svarīgi papildinājumi, kas ļaus cīnīties par augstākiem mērķiem.

Aizvadītajā mačā ar “Spartaku” vislabāko Instat indeksu sakrāja abi centra aizsargi Ofosu Apija (225) un Klāvs Kramēns (215). Labais pussargs Gatis Štrauss izcēlās ar 195, bet A. Siņeļņikovs ar 194 Instat punktiem. “Noah Jūrmala” veica trīs sitienus, no kuriem divas reizes bumba lidoja vārtu rāmī. Piemēram stūra sitienu statistika šajā mačā bija 1 pret 13, bet atslēgas piespēles 1 pret 14.

Spēle starp RFS un “Noah Jūrmala” Jāņa Skredeļa stadionā šo ceturtdien sāksies plkst. 18.00. Tā notiks bez skatītājiem, taču tiešraide būs pieejama Sportacentrs.com TV.