Pārbaudes spēļu cikla sākumā uzvarēti “FA Šiauliai”

19 janvāris 2023

RFS futbola klubs trešdien Rīgā aizvadīja pirmo pārbaudes speli 2023. gadā. Rīdzinieki Olimpiskajā centrā ar 3:1 pārspēja Lietuvas augstākās līgas klubu “FA Šiauliai”.

Maču RFS aizvadīja divos dažādos sastāvos, taču spēles gaitu tas nemainīja, jo RFS milzīgs pārsvars piederēja visas 90 minūtes.

Jau 11. minūtē RFS priekšā varēja izvirzīt Andrejs Iličs, taču izgājienā pret vārtsargu uzbrucējs trāpīja pa vārtu pārliktni.

Vien divas minūtes vēlāk no vārtu priekšas bīstami sita pārbaudē esošais Nagasava, bet vārtsargs lietuviešus atkal glāba. Ar to RFS ofensīva nebeidzās. 14. minūtē A. Iličs guva vārtus, taču tie netika ieskaitīti aizmugures dēļ.

Pavisam pretēji spēles gaitai 25. minūtē vadībā izvirzījās pretinieki. Roberts Savaļnieks soda laukumā nogāza pretinieku, bet piešķirto 11 metru sitienu realizēja Oleksejs Ščebetuns (0:1).

Mača 38. minūtē RFS tikai par mata tiesu neizlīdzināja rezultātu. Vispirms pēc standarta Mārcis Ošs ar galvu spēcīgi sita, taču vārtsargs sitienu atvairīja. Sekoja stūra sitiens, tieši M. Ošs atkal bija pirmais pie bumbas, bet vārtsargs atkal rādīja brīnumus.

Pirmais puslaiks šādi arī noslēdzās – 0:1 priekšā pretinieki.

Otrajā puslaikā RFS nomainīja visu sastāvu, bet pati spēles gaita nemainījās, tikai izdevās izmantot savas iespējas.

Vispirms 56. minūtē Jānis Ikaunieks labi nomainīja malu, bet kreisajā pusē pretinieku viens pret viens apspēlēja Emersons, kurš no asa leņķa panāca 1:1.

Vadībā RFS izvirzījās 75. minūtē. Pretinieki rupji kļūdījās bumbu atspēlējot vārtsargam. Pie tās pirmais piesteidzās Rodrigo Gaučis, kurš ar labu pirmo pieskārienu atstāja vārtsargu aiz muguras, bet ar otro pieskārienu to nogādāja vārtos – 2:1.

Punktu spēlei pielika paši pretinieki, no kuriem bumba vārtos ielidoja jau kompensācijas laikā. Mačs noslēdzās ar likumsakarīgu RFS uzvaru 3:1. Spēles foto galerija atrodama ŠEIT.

RFS pamatsastāvs: Vilkovs, Zelenkovs, Stuglis, Ošs, Savaļnieks, Žaleiko, Panič, Steponavičius, Kouadio, Nagasawa, Ilič.

RFS sastāvs sākot otro puslaiku: Orols, Vlalukin, Jagodinskis, Lipušček, Sorokins, Zjuzins, Miņins, Emerson, Ikaunieks, Lizunovs, Gaucho.