Pārliecinoša uzvara pār “Liepāju”

2 oktobris 2023

Sestdienas pēcpusdienā RFS ar 3:1 (2:0) “LNK Sporta Parkā” pārliecinoši pārspēja “Liepāju”, turpinot “Riga FC” pakaļdzīšanos cīņā par Virslīgas titulu.

Pamatsastāvā šoreiz atgriezās gan Darko Lemajičs, gan Stefans Paničs, bet savainojumu dēļ RFS palīdzēt nespēja virkne spēlētaju. Uz rezervistu soliņa šoreiz atradās tikai seši spēlētāji, turklāt divi no tiem – vārtsargi.

Jau spēles 4. minūtē, pēc Roberta Savaļnieka centrējuma, RFS radās izcila iespēja izvirzīties vadībā,  taču D. Lemajiča ar galvu raidītā bumba lidoja vārtsargam tieši rokās. Jau dažas minūtes vēlāk, pēc drūzmas “Liepājas” vārtu priekšā, soda laukumā tika nogāzts Jānis Ikaunieks, kas beidzās ar piešķirtu 11 metru sitienu. Pats J. Ikaunieks pārliecinoši raidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī, šajā sezonā gūstot savus 11. vārtus Virslīgā (1:0).

23. minūtē, pēc īsas stūra sitiena izspēles, Petrs Marešs ar kreiso kāju raidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī no soda laukuma robežas, bumbai pa ceļam nedaudz aizskarot “Liepājas” aizsargu (2:0).

RFS turpināja dominēt, bet viesi uz to atbildēja puslaika vidusdaļā veicot uzreiz trīs (!) spēlētāju maiņas. Tas gan nemainīja mača ritējumu. No distances bīstami sita Adams Marhijevs, bet puslaika beigās no izcilas situācijas ar galvu vārtos netrāpīja D. Lemajičs.

Otrā puslaika sākumā “Liepājai” vienus vārtus negaidīti izdevās atgūt pateicoties Robertam Meļķim, taču Žiga Lipuščeks ļoti ātri 58. minūtē atjaunoja divu vārtu pārsvaru, kad bija precīzs ar galvu (3:1).

Kompensācijas laikā debiju RFS kreklā oficiālā spēlē piedzīvoja Dāvis Sedols, nomainot J. Ikaunieku. Mačs noslēdzās ar komfortablu 3:1 RFS uzvaru.

Nākamā RFS mājas spēle norisināsies jau šo sestdien 7. oktobrī, kad “LNK Sporta Parkā” uzņemsim “Audu”. Biļetes pieejamas spiežot ŠEIT. Iepriekšpārdošanā tās ir lētākas.

Detalizēta spēles statistika, protokols un foto galerija atrodami ŠEIT.

Gregors Spricis

Video: