Pirmajā spēlē atzīstam Valmiera FC pārākumu

15 marts 2021

Futbola klubs RFS neveiksmīgi iesācis jauno 2021. gada Optibet Virslīgas sezonu. Viktora Moroza vadītā komanda savā laukumā ar 2:3 (1:1) piekāpās Valmiera FC.

Šajā mačā dažādu iemeslu dēļ RFS nevarēja palīdzēt virkne svarīgu spēlētāju: Žiga Lipuščeks, Tomašs Šimkovičs, Artūrs Zjuzins, Renārs Varslavāns, Petrs Marešs un Marko Regža. RFS pamatsastāvā debitēja uzreiz divi jaunpienācēji – vārtsargs Vītauts Čerņausks, un Jovans Popzlatanovs, kurš maču iesāka labā pussarga pozīcijā.

Spēles sākums RFS padevās lielisks. 3. minūtē Kouadio aizķērās aiz bumbas, piespēlēja to uz kreiso malu Emersonam, kurš ielauzās soda laukumā un kā uz paplātes nogādāja to Darko Lemajičam. Uzbrucējam atlika vien pielikt kāju, izvirzot RFS vadībā (1:0).

Diemžēl turpinājums nebija tik veiksmīgs. Viesi pārņēma iniciatīvu, izdarīja spiedienu uz RFS vārtiem, vairāk kontrolēja bumbu un 41. minūtē ar spēcīgu sitienu Raimonds Krollis rezultātu izlīdzināja (1:1). Šeit gan jāatzīst, ka puslaika vidusdaļā Emersonam bija teicama iespēja panākt 2:0, taču viņa sitiens pēdējā brīdī tika bloķēts.

Otro puslaiku RFS sāka ar maiņu. Komandā debitēja Lukass Villela, nomainot J. Popzlatanovu. Vēl Turcijas treniņnometnes pēdējā spēlē L. Villela iedzīvojās savainojumā, šī iemesla dēļ pirms mača ar Valmiera FC aizvadot vien dažus pilnvērtīgus treniņus kopā ar komandu. Neskatoties uz to, Brazīlijas pussargam 47. minūtē bija lieliska iespēja panākt 2:1, taču viņš uzsita tieši virsū vārtsargam.

Turpinājums RFS kļuva par īstu murgu. Vairākas rupjas kļūdas aizsardzībā savā laukuma pusē un drīz vien rezultāts kļuva 1:3. Vispirms no aptuveni 16 metriem vārtus guva Gejs, bet 59. minūtē RFS kļūdu atkal izmantoja R. Krollis, spēcīgi sitot ar kreiso kāju (3:1). Turklāt tas vēl nebija viss, reizi pretinieki trāpīja arī pa vārtu stabu.

Intrigu 64. minūtē atjaunoja D. Lemajičs, kurš precīzi ar kāju noslēdza uzbrukumu pie tālā staba (2:3), taču tas arī bija viss. Mača beigu daļā RFS izdarīja spiedienu uz pretinieku vārtiem, bet vārtus gūt tā arī neizdevās. Sāpīgs zaudējums ar 2:3.

Spēles statistika, komandu sastāvi un cita svarīga informācija atrodama ŠEIT.