RFS dominē un pieveic “Spartaku”

7 februāris 2022

Sestdien divas spēles vienā dienā aizvadīja Latvijas čempionvienība RFS. Dienas pirmajā mačā rīdzinieki ar 2:0 (0:0) pārspēja citu “Optibet Virslīgas” vienību “Spartaks”.

Spēlē ar “Spartaku” laukumā devās nomināli RFS pirmais sastāvs. Pirmajā puslaikā laukuma saimniekiem piederēja milzīgs pārsvars, taču neveicās realizēt izveidotos momentus. Pirmajās 45 minūtēs tika izšķērdētas vismaz piecas izcilas iespējas. No soda laukuma vidus pēc centrējuma no kreisās malas spēcīgi tieši virsū vārtsargam sita Kevins Frīzenbihlers, bet mirkli vēlāk pēc viņa piespēles vienatnē pret vārtsargu nonāca Emersons, kurš netrāpīja vārtu rāmī.

Arī turpinājumā izcēlās K. Frīzenbihlers, kurš puslaika vidusdaļā soda laukumā tehniski apspēlēja vairākus pretspēlētājus, taču atkal trāpīja tieši virsū vārtsargam. “Spartaks” pirmajā mača daļā vienīgās bīstamās iespējas izveidoja pēc stūra sitieniem, kad RFS vairākas reizes glāba vārtsargs Jevgeņijs Nerugals.

30. minūtē Emersons saņēma bumbu laukuma vidusdaļā, aizskrēja līdz pat pretinieku soda laukumam un spēcīgi sita virsū vārtsargam. Pirmais pie atlēkušās bumbas bija K. Frīzenbihlers, taču savu iespēju atkal izšķērdēja, netrāpot vārtos. Puslaikam tuvojoties noslēgumam pēc Andreja Iliča sitiena pirmais līdz bumbai aizsniedzās Vladislavs Fjodorovs, kurš to raidīja vārtos, taču vārtu guvums netika ieskaitīts, jo tiesnesis pamanījās saskatīt noteikumu pārkāpumu.

RFS uzbrukumu vilnis turpinājās, bet vārti līdz pārtraukumam tā arī netika gūti. Vistuvāk mērķim bija A. Iličs, kurš pēc Emersona piespēles no kreisās malas trāpīja pa vārtu stabu.

Arī spēles otrajā daļā turpinājās RFS ofensīva. Jau pirmajā uzbrukumā Emersona sitienu atvairīja “Spartaka” vārtsargs, tomēr viesus vairs neviens nespēja glābt 71. minūtē, kad pēc asas Emersona piespēles pretinieki raidīja bumbu savos vārtos (1:0). RFS turpināja uzbrukt un drīz vien guva otros vārtos, kad pēc stūra sitiena 75. minūtē neviena nepiesegts pie tālā staba palika Tomislavs Šāričs, kurš bumbu spēcīgi trieca vārtos (2:0). Šādi spēle arī noslēdzās.

RFS pamatsastāvs: Nerugals – Birka, Maksimenko, Lipušček, Jagodinskis, Fjodorovs – Šarič, Uzela – Emerson, Ilič, Friesenbichler.