RFS Eirokausu sezonu noslēdz ar minimālu zaudējumu “KAA Gent”

13 augusts 2021

Noslēgusies līdz šim kluba pastāvēšanas vēsturē labākā RFS Eirokausu sezona. Latvijas čempionāta līdervienība Rīgas Daugavas stadionā, izrādod ļoti nopietnu pretestību, ar 0:1 mača izskaņā piekāpās Beļģijas grandam “KAA Gent”. Divu spēļu summā pretinieki bija pārāki ar 3:2. 

Šī UEFA Eiropas Konferences līgas sezona RFS futbola klubam tiešām bija īpaša. Prestižo turnīru RFS sāka no pirmās kvalifikācijas kārtas, turklāt neizsēto statusā. Neskatoties uz to, RFS spēja pārvarēt ne tikai Fēru salu vienības “Kl Klakvsik” barjeru (2:3 un 4:2), bet arī no tālākās cīņas izslēdza par acīmredzamu pāra favorīti uzskatīto Ungārijas vicečempioni “Puskas Akademia FC” (3:0 un 2:0).

Trešajā kvalifikācijas kārtā RFS stājās pretī pazīstamais Beļģijas “KAA Gent”, kas regulāri spēlē UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, bet pirms vairākiem gadiem šī komanda ne tikai iekļuva Čempionu līgas grupā, bet arī spēja tikt nākamajā kārtā. Neskatoties uz nesalīdzināmi lielākām budžeta iespējām, RFS viesos Beļģijā vienubrīd bija sensacionālā vadībā ar 2:0, bet mačs noslēdzās neizšķirti 2:2.

Spēlē Rīgā Viktora Moroza vadītajai komandai bija jāiztiek bez svarīga spēlētāja – labās malas pamatsastāva aizsarga Roberta Savaļnieka, kurš spēli bija spiests izlaist sakrāto kartiņu dēļ. Viņa vietā pamatsastāvā devās Vladislavs Sorokins. Otra izmaiņa bija taktiska – Darko Micevski nomainīja vairāk uzbrūkoša plāna spēlētājs Kevins Frīsenbihlers.

Kā arī varēja prognozēt, no pašām pirmajām minūtēm tieši “KAA Gent” komanda pārņēma iniciatīvu un kontrolēja bumbu. RFS uzdevums bija veiksmīgi aizsargāties un meklēt iespējas pretuzbrukumos. Pirmajā puslaikā viesiem bija vairākas izdevības, taču vai nu bumba lidoja vārtiem garām, vai arī uzdevuma augstumos bija vārtsargs Vītauts Čerņausks.

Arī otrajā puslaikā spēles scenārijs nemainījās. Viesiem bija iniciatīva, taču RFS lieliski aizsargājās. Diemžēl viena kļūda maksāja vārtus 73. minūtē, kad ar galvu no tuvas distances 1:0 panāca Džozefs Okumu.

Pēc šīs epizodes spēles gaita krasi mainījās. RFS devās uz priekšu atspēlēties, brīžiem piespiežot pretiniekus viņu soda laukumā. Pašā spēles izskaņā RFS bija vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, taču nedaudz pietrūka precizitātes. Mačam noslēdzoties – minimāls zaudējums spēcīgam pretiniekam ar 0:1. Divu spēļu summā “KAA Gent” bija pārāki ar 3:2.

RFS 0:1 (0:0) KAA Gent

Vārti: Okumu 73′

RFS sastāvs: Čerņausks, Sorokins (Stuglis 86′), Jagodinskis, Lipuščeks, Piks, Šimkovičs, Strumija, Frīsenbihlers (Kouadio 82′), Šāričs, Emersons (Varslavāns 82′), Lemajičs.

Visa informācija par spēli ērti vienuviet atrodama ŠEIT.

Video: