RFS futbolisti aktīvi seko pasaules čempionātam hokejā

24 maijs 2021

Šobrīd Rīgā norisinās pasaules čempionāts hokejā, kuram līdzi seko arī RFS komandas futbolisti. Par savu saistību ar hokeju un to, ko sagaida no šī turnīra, viņi sīkāk pastāstīja rfs.lv.

Lai gan šobrīd ļoti intensīvā grafikā norisinās spēles Optibet Virslīgā, brīvā brīdi Latvijas vicečempioni aktīvi seko tam, kas notiek uz ledus tepat Rīgā. Vēl februārī RFS aizvadīja vairākas pārbaudes spēles Olimpiskajā centrā, kur pašlaik tiek aizvadītas pasaules hokeja čempionāta spēles. Divu mēnešu laikā Olimpiskais centrs pilnībā tika pielāgots čempionāta vajadzībām.

Hokejs patīk ne tikai RFS kluba latviešiem, bet arī vairākiem ārzemju spēlētājiem.

“Kad esmu Čehijā vienmēr cenšos apmeklēt hokeja spēles arēnā. Man patīk tas, ka šis sports ir ļoti ātrs. Pats hokeju aktīvi spēlēju bērnībā, līdz kādiem 13 gadiem. Ziemā tā bija mana aizraušanās. Pat tagad, noslēdzoties futbola sezonai un atgriežoties mājās, decembrī ar draugiem uzspēlējam hokeju”, – stāsta RFS jaunpienācējs no Čehijas Petrs Marešs, kurš šosezon Virslīgā izcēlies jau ar četrām rezultatīvām piespēlēm.

Viņam piekrīt arī RFS kapteinis Tomašs Šimkovičs. Bratislavā dzimušais pussargs neslēpj, ka hokejs viņam ir otrs mīļākais sporta veids pēc futbola.

“Rīgā esmu klātienē apmeklējis kādas piecas Rīgas “Dinamo” spēles. Atrodoties Bratislavā izmantoju iespēju paskatīties “Slovan” vai Slovākijas izlases hokejistu mačus. Ļoti saistošs un interesants sports. Šodien noteikti skatīšos gan Latvijas izlases spēli ar Itāliju (saruna notika pirmdien), gan Slovākijas maču ar Krieviju”, – runāja viens no RFS līderiem.

P. Marešs neslēpj sarūgtinājumu par to, ka spēles notiek aiz slēgtām durvīm bez skatītāju klātbūtnes.

“Pasaules hokeja čempionāts ir notikums, kuru vienmēr gaidu. Kad parakstīju līgumu ar RFS cerēju, ka būs iespēja apmeklēt čempionāta spēles klātienē. Diemžēl apzinos Covid-19 situāciju Latvijā, drošība ir pirmajā vietā. Nākas spēles vērot mājās.

Ko es sagaidu no Čehijas hokejistiem? Medaļas. Šī ir spēcīga komanda, kura ir spējīga sasniegt labus rezultātus. Turnīrs ir tikai sācies, tādēļ ceru uz to labāko”, – fkrfs.lv stāstīja P. Marešs.

Ar hokeju no bērnības ir cieši saistīts arī 22 gadus vecais uzbrucējs Marko Regža, kura tēvs agrāk aktīvi spēlēja hokeju.

“Iepriekš bieži sanāca uzspēlēt hokeju kopā ar viņa komandu. Arī šogad ziemā izdevās nedaudz paslidot un uzspēlēt. Ļoti aktīvi sekoju pasaules hokeja čempionātam. Kad ir brīvs laiks no treniņiem un spēlēm, cenšos skatīties visas spēles. Protams, īpaši sagaidu Latvijas izlases mačus.

Uz ko mūsu izlase ir spējīga šajā čempionātā? Kā minimums sagaidu iekļūšanu nākamajā kārtā, bet tad jau redzēs. Latvijas izlasē tādi izteikti mīļākie spēlētāji man nav, taču patīk tas, kā spēlē Miks Indrašis un Lauris Dārziņš. No pasaules hokejistiem man simpatizē Aleksandrs Ovečkins, bet no jaunajiem izceltu Kirilu Kaprizovu”, – savas hokeja zināšanas nodemonstrēja M. Regža.

Aktīvs hokeja līdzjutējs ir arī jaunais RFS vārtsargs Sergejs Vilkovs, kurš pagājušajā sezonā debitēja Latvijas Virslīgā.

“Hokeju skatos no pašas bērnības. Godīgi sakot vispirms sāku skatīties hokeju, bet tikai vēlāk futbolu. Ļoti patīk šis sports un aktīvi sekoju gan notikumiem KHL, gan NHL. Atbalstu Rīgas “Dinamo”, taču man patīk arī “Ak Bars”. Esmu apmeklējis vairākas “Dinamo” spēles arēnā. Visvairāk atmiņā man palikusi viņu spēle 2010. gadā ar “Coyotes”. NHL gan skatos daudz vairāk, jo mana mīļākā komanda ir “Canadiens”, – iesāk RFS vārtsargs.

Pasaules hokeja čempionāts tavā valstī nenotiek bieži. Ja būtu iespēja un adekvātas cenas, spēles noteikti apmeklētu klātienē. Sekoju pasaules čempionātam, atbalstu Latvijas izlasi un ticu, ka mūsējie tiks ārā no grupas. Mūsu izlasē man mīļākie spēlētāji ir Lauris Dārziņš un Miks Indrašis. Dārziņš vispār ir pirmais hokejists, kuru es iegaumēju. Vēlāk viņš spēlēja AK “Bars”, tāpēc man ļoti patīk. M. Indrašis iepatikās no pirmajām sezonām “Dinamo”. Pasaulē mans favorīts ir “Canadiens” vārtsargs Karijs Praiss (Carey Price)”, – runāja S. Vilkovs.