RFS – garākā nezaudēto spēļu sērija Virslīgā 21. gadsimtā

31 jūlijs 2023

Par iespaidīgu futbola rekordu parūpējies RFS futbola klubs. Rīdzinieki šobrīd fiksē garāko nezaudēto spēļu sēriju Latvijas Virslīgā 21. gadsimtā – 36 spēles.

Svētdien, 23. jūlija vakarā, RFS viesos spēkojās ar pašreizējo Latvijas kausa ieguvēju “Audu”. Mērķis bija skaidrs – turpināt spraigo cīņu par titulu un turpināt nezaudēto spēļu sēriju Virslīgā, kas nu jau ilgst gandrīz apaļu gadu. Pateicoties Ismaela pokeram un Jāņa Ikaunieka rezultatīvajam sitienam ar galvu, RFS izdevās uzvarēt ar iespaidīgo 5:2, tādējādi labojot septiņus gadus veco “Ventspils” kluba 34 nezaudēto spēļu sēriju Virslīgā.

Sestdien RFS ar 7:0 neatstāja variantus “Tukums 2000/Telms”, šo sēriju pagarinot nu jau līdz 36 mačiem.

Garāka nezaudēto spēļu sērija Latvijas Virslīgā ir bijusi tikai “Skonto”, kad no 1993. līdz 1996. gadam komanda nezaudēja 57 spēles pēc kārtas.

Iespaidīgajai RFS kluba nezaudēto spēļu sērijai Virslīgā bija potenciāls sākties krietni agrāk, bet Viktora Moroza audzēkņi pērnā gada 7. augustā negaidīti paklupa mājas spēlē ar 2:3 piekāpjoties “SK Super Nova Salaspils”. Tas šobrīd ir pēdējais RFS kluba zaudējums Latvijas čempionātā. Savu nākamo spēli Virslīgā RFS aizvadīs Daugavpilī 8. augustā, tādējādi ir skaidrs, ka RFS komanda Virslīgā nebūs zaudējusi ilgāk kā gadu, ar potenciālu sērijai turpināties arī Daugavpilī.

Šajā 36 nezaudēto spēļu sērijā RFS ir izcīnījusi 23 uzvaras un 13 neizšķirtus. Kopā gūti 91 un ielaisti tikai 20 vārti. RFS šajā laika posmā spēlē vidēji ir guvusi 2.5 vārtus un ielaidusi 0.6.

Visvairāk vārtus šajā posmā RFS ir guvusi pret “Tukums 2000/Telms” (17), “SK Super Nova Salaspils” (12) un “Metta” (12).

Ja rēķinam arī pārbaudes spēles, tad RFS komandas nezaudēto spēļu sērija bija vēl garāka. Pērnā gada 3. novembrī rīdzinieki UEFA Eiropas Konferences līgas grupu turnīra spēlē ar 0:3 piekāpās Itālijas “Fiorentina”, bet vēlāk sekoja 41 (!) nezaudēta spēle, līdz aizvadītajā nedēļā pārliecinoši dominējot RFS ar 0:2 neveiksmīgi piekāpās “Sabah”.