RFS izcīna Latvijas kausu!

24 oktobris 2021

RFS futbola klubs otro reizi pastāvēšanas vēsturē izcīnījis Latvijas kausu! Jaunajā Jāņa Daliņa stadionā Valmierā RFS futbolisti aizraujošā finālspēlē ar 1:0 (1:0) pārspēja “Liepāju”. Vienīgos vārtus guva Lukas Villela. 

Latvijas kausa fināls saspringtas Covid-19 situācijas valstī dēļ norisinājās bez skatītājiem. Šis mačs kļuva par pirmo oficiālo Jāņa Daliņa stadionā kopš tā atklāšanas mēnesi iepriekš.

RFS galvenais treneris Viktors Morozs futbola līdzjutējus pārsteidza ar savām izvēlēm pamatsastāvā – salīdzinot ar pēdējo Optibet Virslīgas spēli tika nomainīti gandrīz visi spēlētāji. Tādējādi savu iespēju sagaidīja arī tie, kuri šosezon pie spēles laika tiek retāk. Piemēram uzbrukuma smailē vietu ieņēma Marko Regža, bet aizsardzības centrā kopā ar Elvis Stugli darbojās Alfuseinijs Džata, kuram šosezon Optibet Virslīgā vien dažas minūtes.

Neskatoties uz to, RFS aizvadīja kvalitatīvu pirmo puslaiku, kura lielāko daļu pārliecinoši kontrolēja notikumus laukumā. Lai gan pirmie RFS vārtus apdraudēja pretinieki, Jevgeņijs Nerugals sitienu atvairīja, bet 14. minūtē RFS izvirzījās vadībā. Marko Regža soda laukumā piespēlēja bumbu atpakaļ Lukasam Villela, kurš ar teicamu sitienu no gaisa ar kreiso kāju bumbu raidīja vārtu tīklā (1:0).

Puslaika gaitā RFS bija vairākas izcilas iespējas panākt 2:0, taču pietrūka precizitātes uzbrukumu noslēgumos. Īpaši aktīvs bija Marko Regža, kurš vairākas reizes nopietni apdraudēja Krišjāņa Zviedra vārtus. Jāizceļ arī Darko Micevska sitiens, pēc kura bumba iespējams trāpīja pa pretinieka roku, taču tiesnesis Andris Treimanis nolēma, ka šajā situācijā 11 metru soda sitienu piešķirt nebūtu pareizi. Pirmais puslaiks šādi arī noslēdzās.

Pēc pārtraukuma mača gaita mainījās. “Liepāja” aktīvāk gāja uz priekšu, tikmēr RFS galvenais uzdevums bija spēlēt pacietīgi. Otrajā puslaikā nedaudz aktīvāki bija pretinieki, bet vairākas reizes RFS vārtos ļoti pārliecinoši nospēlēja J. Nerugals.

Puslaika gaitā V. Morozs regulāri veica spēlētāju maiņas, laukumā sūtot tos, kuri šosezon ir spēlējuši vairāk. Tā laukumā devās Andrejs Iličs, Emersons, Tomislavs Šāričs, Artūrs Zjuzins, bet vēlāk arī Tomašs Šimkovičs.

Mača pēdējās minūtes bija diezgan nervozas, taču RFS izdevās nosargāt minimālu uzvaru. Skanot tiesneša finālsvilpei – salda uzvara ar 1:0!

Spēles protokolu, statistiku, mača gaitu, saistītos foto un video materiālus ērti vienuviet meklē ŠEIT 

Video: