RFS pārbaudes spēlē uzvar Gruzijas titulētāko klubu Tbilisi “Dinamo”

10 jūnijs 2022

Piektdien Rīgā pārbaudes spēli aizvadīja Latvijas čempionvienība RFS un visu laiku titulētākais Gruzijas klubs Tbilisi “Dinamo”. Atklātā un aizraujošā spēlē ar 2:1 (1:1) pārāka bija Latvijas spēcīgākā komanda.

Aizvadītajā sezonā Tbilisi “Dinamo” Gruzijas čempionātā ieņēma otro pozīciju un šovasar spēlēs UEFA Eiropas Konferences līgas kvalifikācijas turnīrā. Tikmēr RFS šovasar debitēs UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā, bet savus pretiniekus pirmajā kārtā rīdzinieki uzzinās izlozē jau otrdien.

Šajā mačā RFS nevarēja palīdzēt virkne spēlētāju, kuri šobrīd atrodas savu izlašu rīcībā, tikmēr Tbilisi “Dinamo” komandai šādu sastāva zaudējumu šajā mačā bija krietni mazāk.

RFS lieliski iesāka spēli un jau trešajā minūtē izvirzījās vadībā, kad pretinieku aizsarga rupjo kļūdu izmantoja Ismaels, kurš pārņēma bumbu ielauzās soda laukumā un raidīja bumbu vārtos (1:0).

Tomēr RFS prieki nebija ilgi, jo jau devītajā minūtē tablo “Daugavas” stadionā bija vērojami skaitļi 1:1. Piespēlējot bumbu atpakaļ kļūdījās Kevins Frīzenbihlers, bet viņa kļūdu spēja izmantot Tornike Kirkitadze, kurš spēcīgi raidīja bumbu tuvajā stūrī no soda laukuma robežas.

Arī turpinājumā spēle bija atklāta, bet labas iespējas izcelties bija abām komandām, tomēr vienīgos vārtus guva tieši RFS. 70. minūtē pēc Petra Mareša izpildītā stūra sitiena ar galvu precīzi sita Žiga Lipuščeks (2:1). Ar šādu rezultātu spēle arī noslēdzās.

RFS pamatsastāvs: Černiauskas – Maksimenko, Lipušček, Jagodinskis, Vlalukin – Šarič, Mareš – Emerson, Rakels, Friesenbichler – Ismael.