RFS pārliecinoši sagrauj “Jelgavu”

4 aprīlis 2024

Aukstā trešdienas vakarā RFS aizvadīja šīs sezonas otro mājas spēli, LNK Sporta Parkā uzņemot “Jelgavu”, kuru pārspēja ar graujošu rezultātu – 5:1.

Pēc uzvaras pār “Liepāju” vietu Viktora Moroza starta vienpadsmitniekā saglabāja Dragoljubs Savičs, bet savainotos Jāni Ikaunieku un Stefanu Paniču aizstāja Sedriks Kouadio un Gļebs Žaleiko. Kā arī savu 152. spēli RFS kreklā aizvadīja brazīlietis Emersons, kuru pirms spēles svinīgi apsveica RFS sporta direktors Aleksandrs Usovs.

Neskatoties uz to, ka pretinieki sāka spēli aktīvāk, jau 4. minūtē RFS vadībā izvirzīja D. Savičs, kad pie S. Kouadio atvairīta sitiena pirmais bija tieši viņš, triecot bumbu vārtos (1:0).

Jau dažas minūtes vēlāk RFS dubultoja savu pārsvaru, kad pretuzbrukumā Emersons izgājienā viens-pret-vienu pārspēja “Jelgavas” vārtsargu, gūstot savus 46. vārtus RFS kreklā. Ar rezultatīvu piespēli atzīmējās D. Savičs (2:0).

Pamazām RFS jau sāka pārņēmt spēles iniciatīvu, kas rezultējās vēl divos vārtu guvumos nepilnu trīs minūšu laikā. Vispirms 28. spēles minūtē, pēc Roberta Savaļnieka stūra sitiena, bumbu vārtos cauri burzmai izdevās nogādāt Darko Lemajičam (3:0), bet trīs minūtes vēlāk, jau otro spēli pēc kārtas, ar vārtu guvumu atzīmējās R. Savaļnieks, kurš raidīja bumbu tieši apakšējā labajā vārtu stūrī, kad Emersona centrējums atrada latviešu malējo aizsargu netālu no soda laukuma robežas (4:0).

Otrajā puslaikā D. Lemajičs pielika punktu spēlei, skaisti kritienā ar galvu raidot bumbu vārtos, pēc Petra Mareša centrējuma no kreisā flanga (5:0).

Spēles beigās “Jelgava” tomēr vienus vārtus atguva, tādējādi neļaujot Jevgeņijam Nerugalam nosargāt savus vārtus neskartus, spēlei noslēdzoties ar gala rezultātu 5:1, par labu RFS.

Nākamo spēli Virslīgā RFS aizvadīs jau šosvētdien, 7. aprīlī, kad viesos spēkosies ar līgas līderiem “Daugavpili”.

Spēles foto galerija pieejama ŠEIT.

Komandu sastāvi, statistika un citi saistītie materiāli ir pieejami ŠEIT.

Gregors Spricis

Video: