T.Šimkoviča vārti nodrošina uzvaru pār PFC Lokomotiv

3 februāris 2021

Trešdien Turcijā pirmo pārbaudes spēli aizvadīja RFS, kas ar 1:0 (1:0) pieveica titulēto Uzbekistānas klubu PFC Lokomotiv no Taškentas. Uzvaras vārtus guva Tomašs Šimkovičs.

Šo spēli RFS aizvadīja pēc smagiem treniņiem iepriekšējās dienās un katrā puslaikā, atšķirībā no pretiniekiem, spēlēja divi dažādi sastāvi. Tikmēr PFC Lokomotiv laukumā sūtīja savu pamatsastāvu, lielāka daļa no kura iesāka arī otro tikšanās daļu.

Maču RFS uzsāka aktīvi un jau pirmajās minūtēs ar diviem pretiniekiem izrēķinājās Lukass Villela, kurš gan uzsita tieši virsū vārtsargam.

Turpinājumā bumbu vairāk kontrolēja Uzbekistānas komanda, taču reālu draudu Vītauta Čerņauska sargātajiem vārtiem nebija.

Tikmēr mača 28. minūtē Kouadio atņēma bumbu pretiniekam bīstamā zonā, izrāvās pa kreiso flangu, veica centrējumu soda laukumā, kur ar galvu bumbu Tomašam Šimkovičam nometa Darko Lemajičs. Kapteinis no aptuveni 18 metriem sita nekļūdīgi – meistarīgs sitiens no gaisa un rezultāts 1:0.

Pirmajā puslaikā vien jāatzīmē tas, ka spēle bija diezgan asa, bet brīžiem – arī rupja. Pēc divcīņas laukuma centrā Darko Micevski no muguras nesportiski pagrūda pretinieku futbolists, kas komandu starpā izraisīja masveida grūstīšanos. Tiesa, drīz vien tika paspiestas rokas un mačs turpinājās.

Otrajā puslaikā RFS laukumā laida pavisam citu sastāvu. Vistuvāk vārtu guvumam RFS bija puslaika vidusdaļā, kad pēc augsta presinga Kalebs pārņēma bumbu pretinieku soda laukumā, taču nespēja veikt precīzāku piespēli partneriem vārtu priekšā soda laukumā.

Tikmēr PFC Lokomotiv, lai arī turpināja kontrolēt bumbu, arī otrajā puslaikā neko ievērības cienīgu pie RFS vārtiem neizveidoja un mačs noslēdzās ar likumsakarīgu RFS uzvaru 1:0 (1:0).

Nākamo spēli RFS aizvadīs 6. februārī ar Krievijas Premjerlīgas klubu Ural.

RFS pamatsastāvs: Čerņausks, Marešs, Savaļnieks, Jagodinskis, Lipuščeks, Micevskis, Šaričs, Villela, Šimkovičs, Kouadio, Lemajičs.

Sastāvs otrajā puslaikā: Kučers, Stuglis, Solovjovs, Dumbijā, Sorokins, Strumija, Popzlatanovs, Varslavāns, Zjuzins, Ogaki, Regža, Kalebs.